Ogłoszenia Duszpasterskie 6.11.2022

 1. Dzisiaj w naszej archidiecezji jest obchodzony Dzień Modlitw o Kanonizację Błogosławionych i Beatyfikację Sług Bożych z Archidiecezji Poznańskiej. Wśród nich jest założyciel naszej parafii Sługa Boży Ks. Kazimierz Rolewski i błogosławiona „Poznańska Piątka” Gościmy w naszej parafii ks. Jacka Bielskiego, salezjanina, który podczas Mszy św. opowiada o błogosławionej „Poznańskiej Piątce”.
 2. Rogale świętomarcińskie do nabycia po Mszach św. Nabywając wspieramy działalność Caritas parafialnej
 3. Spotkanie bibiljne (zaległe z października) w poniedziałek o godz. 19:00. Prowadzi ks. prof. Janusz Nawrot.
 4. Spotkanie wspólnoty Św. Antoniego w środę o godz. 19:00.
 5. Spotkanie Szafarzy Komuni św. w czwartek o godz. 19:00 na probostwie.
 6. Święto Niepodległości w piątek 11 listopada. Msza św. w intencji ojczyzny o godz. 9:00. Ofiary zbierane tego dnia podczas Mszy św. są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Z racji święta jest dyspensa od wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.
 7. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o godz. 18:45 w kościele.
 8. Przyszła niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowym Dniem Ubogich.
 9. Zapraszamy młodzież klas VII wraz z rodzicami, na mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 18:00, po mszy świętej nastąpi przedstawienie małżeństw, które w tym roku będą przygotowywać młodzież klas VII do bierzmowania.
 10. Różaniec za zmarłych w listopadzie codziennie o godz. 17:30.
  Wymienianki listopadowe można składać do skarbony przy ołtarzu.
 11. Wymienianki roczne są przyjmowane w biurze parafialnym
 12. Biuro parafialne w tym tygodniu nie będzie czynne we wtorek od 8:00 do 10:00.
 13. Książeczki do nabożeństwa dla dzieci klas III szkoły podstawowej przygotowujących się do I Komunii św. do nabycia w zakrystii.Duszpasterstwo Młodzieży organizuje zimowy wyjazd na narty w dniach od 28 stycznia do 2 lutego przyszłego roku, podczas wyjazdu będzie możliwa nauka jazdy na nartach. Zapisy w zakrystii.
 14. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.
 15. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci. Dwumiesięcznik Miłujcie się.
 16. Odeszły do wieczności nasze parafianki:
  – Śp. Jolanta Urbanowicz, mieszkała przy ul. Malinowskiego. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 13.00 Msza św. i pogrzeb na naszym cmentarzu.
  Śp. Stanisław Prokopiuk, mieszkał przy ulucy Opoczyńskiej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 13.00,. Msza św. i pogrzeb na anszym cmentarzu.
  – Śp. Elżbieta Jankowska, mieszkała przy ul. Niżańskiej. Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 13:00. Msza św. i pogrzeb na naszym cmentarzu.

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Ks. proboszcz Janusz Molewski