Materiały do rozważań na każdy dzień oraz Akt dostępne poniżej:

Nagrania z rekolekcjami będą publikowane codziennie na naszym parafialnym profilu facebook oraz kanale youtube
dlatego warto je obserwować i subskrybować

Zachęcamy do składania świadectwa z przeżywania tych rekolekcji, z ich owoców. Świadectwa prosimy wysyłać na poniższy adres:

Kontakt: oddanie33.swantonipoznan@gmail.com

Oddajmy się Jezusowi przez ręce Maryi
w rocznicę 100-lecia naszej parafii

W związku z jubileuszem naszej parafii zrodziła się idea przeprowadzenia parafialnych rekolekcji oddania swojego życia Panu Jezusowi przez ręce Maryi i dokonania uroczystego Aktu zawierzenia w dniu setnej rocznicy.

Chcesz dowiedzieć się więcej czym jest Oddanie.
Pobierz i przeczytaj "ABC oddania Matce Bożej", Ks. Marian Piątkowski

Do rozpoczęcia rekolekcji "Oddanie33" pozostało

Dni
Godzin
Minut
Sekund

ZACZYNAMY : 28.01.2024

33 dni

ODDANIE: 01.03.2024

Oddajmy naszemu Panu dziesięcinę
i zawierzmy Maryi przynajmniej 10% naszej parafii

Wypełnij deklarację uczestnictwa w rekolekcjach
oraz zawierzenia Jezusowi przez Maryję

Rejestracja tylko w celach statystycznych.
Zachęcamy do wypełniania również osoby spoza naszej parafii


Ks. Janusz Molewski - wywiad


Rozmowa z ks. proboszczem przeprowadzona w ramach przygotowań do rekolekcji Oddanie33, które odbędą się w naszej parafii.

„Niektórzy mogą się z tego śmiać, ale my jesteśmy tak zachwyceni miłością Matki, doświadczamy tak wielu owoców tego oddania, ze nie możemy się tym nie dzielić z innymi” - opowiada Adrian Pakuła, który wkrótce poprowadzi u nas w parafii rekolekcje prowadzące do zawierzenia się Maryi.
Dołącz do wydarzenia i dowiedz się więcej!

Oddanie Maryi - czy warto?


Ks. Janusz Molewski - wprowadzenie


"Zanim zmrok zapadnie nad naszą historią, Bóg odrzucony i odepchnięty przez człowieka przygotowuje mu schronienie. Tak jak uczynił na Kalwarii, tak i teraz zawierza ludzkość Maryi, swojej i naszej Matce" - Jan Paweł II 1997r.

Rekolekcje przygotowujące do oddania trwają 33, a ich zwieńczenie to uroczyste oddanie w dniu 100-lecia naszej parafii

Każdego dnia rozważać będziemy specjalnie dobraną treść, każdy indywidualnie w dowolnie wybranym przez siebie czasie

Rozważania będą dostępne zarówno w formie do czytania jak i do odsłuchania

Treści będą pojawiać się na stronie naszej parafii, na profilu facebook oraz dostępne są już dziś na stronie oddanie33.pl pod linkiem: https://oddanie33.pl/33dni

Rekolekcje można również przeżywać korzystając z książki "Oddanie33", której nabycie będzie możliwe w naszej parafii

W ramach przygotowań odbędą się także 4 spotkania formacyjne, uczestnictwo w nich nie jest obowiązkowe ale bardzo zachęcamy do skorzystania

Dlaczego warto się oddać Maryi?

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Wszystko dla Jezusa przez Maryję!

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny to najsłynniejsze dzieło intrygującego świętego i kapłana Ludwika Marii Grigniona de Montfort, stanowiące wyraz jego oddania w dobrowolną niewolę Matce Bożej. Wielokrotna lektura tej książki pozwala odkrywać na nowo jej bogatą treść oraz głębię myśli autora. Kilkadziesiąt razy wydawana w samej Francji i przetłumaczona na wiele języków, stała się jedną z najbardziej poczytnych książek religijnych XX wieku. Kształtowała pobożność maryjną wielu pokoleń, w tym wielkich świętych, między innymi Jana Pawła II czy Maksymiliana M. Kolbego. To właśnie za sprawą lektury tego dzieła Karol Wojtyła uczynił zawołaniem swojego życia najpiękniejsze hasło zawierzenia: Totus Tuus.
Ludwik Maria Grignion de Montfort (1673–1716) – francuski święty Kościoła katolickiego, jezuita. Słynął z wielkiego misyjnego zapału, przez który był wielokrotnie prześladowany. Świadek wielu cudów, szczególnie związany z Matką Bożą; doświadczał wewnętrznych objawień.
Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny to najsłynniejsze dzieło św. Ludwika, które zostało odkryte wiele lat po jego śmierci, zgodnie zresztą z zapowiedzią samego autora. Przewidział on, że Szatan uczyni wszystko, by ukryć je przed światem. Traktat…, zaakceptowany najpierw przez papieża, szybko zyskał światową sławę, stając się jedną z najpopularniejszych książek religijnych.
Traktat o prawdziwym nabożeństwie do NMP ->

„Od Maryi uczymy się zawierzać we wszystkim woli Bożej. Od Maryi uczymy się zawierzenia nawet wówczas, gdy wydaje się, że nie ma już nadziei. Od Maryi uczymy się miłości do Chrystusa, Jej Syna i Syna Bożego”.

Św. Jan Paweł II