Ogłoszenia Duszpasterskie 5.11.2023

 1. Dzisiaj:
  Katechezy o Kościele na wszystkich Mszach św. głosi dr Adam Adamski
  – W naszej archidiecezji jest obchodzony Dzień Modlitw o kanonizację i beatyfikację Sług Bożych z Archidiecezji Poznańskiej. W gronie tych osób jest założyciel naszej parafii i pierwszy proboszcz ks. Kazimierz Rolewski
  Rogale świętomarcińskie do nabycia  po Mszach św. na stoisku Caritasu.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę o godz. 19:00 w kościele.
 3. Spotkanie lektorów naszej w parafii w czwartek o godzinie 19.00 w domu katechetycznym.
 4. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18:45  w kościele.
 5. Święto Niepodległości w sobotę, 11 listopada. Msza św. w intencji ojczyzny o godz. 9:00. Zapraszamy na spotkanie przy kawie i cieście, piosence patriotycznej z prelekcją z cyklu ”Wielcy Poznaniacy”. Dr Wanda Błeńska, lekarka trędowatych w Ugandzie.. Spotkanie o godz. 10:00 w domu parafialnym. Sedecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Jest to też Dzień Modlitw za Kościoł Prześladowany.
 7. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterkiej z naszego dekanatu we wtorek, 14 listopada o godz. 18:00 w naszym domu katechetycznym.
  Spotkanie szafarzy nadzwyczajnych Komunii św. z naszego dekanatu we wtorek, 14 listopada o godz. 19:30 w naszym domu katechetycznym.
  Spotkania są organizowane przez Kurię Metropolitalną Archidiecezji.
 8. Różaniec za zmarłych w listopadzie codziennie o godz. 17:30. Wymienianki listopadowe można składać do skarbony przy ołtarzu.
  Wymienianki roczne są przyjmowane w biurze parafialnym. Bóg zapłać za ofiary.
 9. Parafia organizuje 8 dniową autokarową pielgrzymkę śladami św. Antoniego i św. Franciszka do Włoch (Padwa – Asyż – Cascia – Siena i jezioro Garda) w dniach od 26.04. do 4.05.24 (długi weekend majowy). Bliższe informacje w zakrystii i gablocie. Koszt 1400 PLN i 550 Euro. Zapisy w zakrystii.
 10. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do podjęcia dyżuru 1 godziny w tygodniu.
 11. Podziękowania dla rodziców, nauczycieli i młodzieży, którzy zorganizowali Korowód i Bal Wszystkich Świętych. Dziękujemy wszystkim osobom, które się zaangażowały i ofiarowały pomoc.
 12. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła.
 13. Odeszli do wieczności:
  śp. Mirosława Wyczyńska, mieszkała przy ul. Żeglarskiej. Jej pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu;
  Śp. Marta Manikowska, mieszkała przy ulicy Starołęckiej, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 10.00 Msdza św. i pogrzeb naszym cmemntarzu
  śp. Artur Otlewski, mieszkał przy ul. Kozienickiej. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 13:00 Msza św. i pogrzeb na naszym cmentarzu.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

                                                                                        

Ks. proboszcz Janusz Molewski