Ogłoszenia Duszpasterskie 4.06.2023

 1. Dzisiaj:
 • Uroczystość Trójcy Świętej.
 • Dzień Dziękczynienia
 • Po Mszach św. zbiórka do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie
 • Zapisy w zakrystii na półkolonie od 17 do 21 lipca dla dzieci od 3 do 8 klasy
 1. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w czwartek, 8 czerwca. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:30; 9:30 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 9:30 procesja eucharystyczna ulicami: św. Antoniego, Książęca, Orląt, Starołęcka i św. Antoniego. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie ks. dr Waldemar Hanas, ekonom Archidiecezji Poznańskiej.
  Prośba o przygotowanie ołtarzy przez grupy duszpasterskie: Wspólnota św. Antoniego i Caritas – I ołtarz, Duszpasterstwo Mężczyzn i Kobiet – II ołtarz, Domowy Kościół – III ołtarz,  Duszpasterswto młodzieży i Oaza – IV ołtarz.
  Prośba o zaangażowanie w procesji: ministrantów, szafarzy Komunii św., dzieci I komunijnych w albach z rodzicami, dzieci sypiących kwiaty, mężczyzn do baldachimu, poczty sztandarowe, Żywy Różaniec ze świecami.
  Prosimy wszystkich parafian o przybranie domów w chorągwie i emblematy eucharystyczne nie tylko na trasie procesji. Jest to znak naszej wiary i czci do Chrystusa  Emblematy do nabycia pod chórem kościoła (cena 3 zł). Prośba o przynoszenie kwiatów dla dzieci sypiących kwiaty.
 2. Wielbienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w uroczystość Bożego Ciała o godz. 20:00 na placu kościelnym. Adorację poprowadzą poznańscy muzycy i ks. Adam Pawłowski z Przymierzem Miłosierdzia. Zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu około godz. 22:00. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby adorujące w kaplicy i parafian.
 3. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna i nieszpory w łączności ze Mszą św. o godz. 18:00. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna w łączności ze Mszą św. odpustową o godz. 12:30. Pierwsze nieszpory i procesja w środę o godz. 18:00.
 4. Próba sypania kwiatów dla dzieci w poniedziałek i wtorek o godz. 17:00.
 5. Odpust ku czci Św. Antoniego Padewskiego w przyszłą niedzielę o godz. 12:30. Przewodniczyć będzie i wygłosi kazanie Ojciec Hieronim Stypa, gwardian klasztoru Ojcow Franciszkanów z poznańskich Garbar.
 6. Nabożeństwo czerwcowe codziennie w łączności ze Mszą św. o godz. 18:00.
 7. Festyn parafialny w tym roku odbędzie się w sobotę, 17 czerwca. W programie m.in. koncert Siewców Lednicy. Szukamy wsparcia finansowego i w postaci nagród i gadżetów na konkursy. Podczas festynu odbędzie się kiermasz używanych zabawek dla dzieci. Będzie je można nabyć po atrakcyjnej cenie. Uzyskany w ten sposób dochód zostanie przeznaczony na organizację półkolonii dla dzieci i franciszkańskie czwartki.
 8. Prosimy o zgłaszanie osób chętnych upiec ciasto na festyn parafialny. Zapisy w zakrystii.
 9. Organizujemy wyjazd autokarowy na widowisko plenerowe „Orzeł i Krzyż” do Murowanej Gośliny w piątek 23 czerwca. Wyjazd o godz. 19:00, powrót o 24:00. Koszt 50 zł. (autokar i bilet). Zapisy w zakrystii.
 10. Rajd rowerowy organizowany przez Oazę młodzieżową w sobotę, 10 czerwca. Zbiórka o godz. 9.00, powrót o godz.15.00. Zapisy w zakrystii.
 11. Prasa katolicka pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Trwajcie w Miłości, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 12. Odeszli do wieczności:
  Śp. Zdzisław Błaszczyk. Mieszkał przy ul. Sandomierskiej. Jego pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu.
  Śp.  Zenon Mroziński, mieszkał przy ulicy Dziedzickiej, jego pogrzeb odbędzie się w środe, Msza św. o godzinie 10.00 i pogrzeb na nasym cmentarzu.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Ks. proboszcz Janusz Molewski