Ogłoszenia Duszpasterskie 31.12.2023

 1. Dzisiaj:
  Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzień Modlitw o świętość Małżeństw i Rodzin.
  Ostatni dzień roku kalendarzowego, prosimy o przebaczenie i wyrażamy wdzięczność Bogu za miniony rok
  Msze św. wg porządku niedzielnego. Msza św. wieczorna o godz. 17:00.
 2. Msza św. na rozpoczęcie roku dzisiaj o północy w kościele.
 3. Nowy Rok, uroczystość Bożej Rodzicielki. Msze św. wg porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7:30. Pierwsza Msza św. o godz. 9:30.
 4. Z racji kolędy w tym tygodniu nie ma Mszy św. wieczornych we wtorek i środę. Biuro parafialne jest czynne w styczniu tylko we wtorki i środy od 8:00 do 10:00.
 5. I czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 18:00 w intencji adorujących w Kaplicy Wieczystej Adoracji. Po Mszy św. Godzina Święta w kościele i możliwość spowiedzi.
 6. I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych, trasa ks. proboszcza od godz. 8:00. Trasa ks. wikariusza od godz. 9:00. Spowiedź z udziałem zaproszonych księży od godz. 16:00 do 18:00. Co 15 min. Komunia św. Młodzież z okazji I piątku zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00. (Szczególne zaproszenie dla młodzieży klas VII, VIII i LO)
 7. W sobotę, 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia na tace są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Podczas wszystkich Mszy św. błogosławieństwo wody, kredy i kadzidła. Po Mszach św. można nabywać kredę i kadzidło za dobrowolną ofiarę na Caritas, pomoc świadczoną parafianom w trudnej sytuacji.
 8. I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7:30 w intencji Ojczyzny i Żywego Różańca. Po Mszy św. nabożeństwo I Sobót
 9. Opłatek dla grup duszpasterskich i osób zaangażowanych w parafii w niedzielę, 7 stycznia o godz.15:30 w Victorii.
 10. Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy o 4 dniu miesiąca przypadającym w czwartek.
 11. Katecheza przed chrztem dla rodziców w styczniu wyjątkowo w II sobotę miesiąca, tzn. 13 styczna o godz. 10:00.
 12. Parafia organizuje zabawę karnawałową w sali bankietowej Victoria w sobotę, 27 stycznia o godz. 19:00. Koszt od osoby 200 zł. Zapisy w zakrystii.
 13. Od 1 stycznia przy naszej parafii w domu katechetycznym (dolna część) odbywać się będą cotygodniowe mityngi Anonimowych Alkoholików. Spotkania będą odbywać się w poniedziałki o godz. 19:00. Pierwsze spotkanie 1 stycznia.
 14. Od pierwszej soboty stycznia Msze św. zbiorowe za żywych w każdą I sobote miesiąca o godzinie 18.00. Intencje przyjmujemy w biurze parafialnym.
 15. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Trwajcie w miłości, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik.
 16. Plan Kolędy – odwiedzin duszpasterskich dostępne w zakładce kolęda https://swantonipoznan.pl/koleda/

            Ks. proboszcz Janusz Molewski