Ogłoszenia Duszpasterskie 31.07.2022r.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      W tym tygodniu:

·         I czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 17:00 do 18:00. Msza św. wieczorna w intencji wszystkich adorujących w Kaplicy Wieczystej Adoracji.

·         I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z Komunią św. od godz. 8:00. Spowiedź  od godz. 16:30 do 18:00. Co 15 min. Komunia św. Msza św. wieczorna wg formularza o NSPJ.

·      I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7:00 w int. Wspólnoty Żywego Różańca. Po  Mszy św. nabożeństwo I Sobót. Tego dnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego.

2.      Spotkanie dla osób, które zapisały się na piegrzymkę samolotową do Lourdes we wrześniu, w czwartek o godz. 18:45 w kościele.

3.      Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy  o 4 dniu miesiąca przypadającym w czwartek.

4.      Autokarowa pielgrzymka do Warszawy. W programie: Muzeum Powstania Warszawskiego, Nowe i Stare Powązki, Niepokalanów. Wyjazd w poniedziałek, 8 sierpnia o godz. 6:00 sprzed kościoła. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.

5.      Franciszkański Czwartek. Wyjazd autokarem dla dzieci poza miasto. W programie pobyt w Deli Parku w Trzebawiu koło Stęszewa. Dzieci otrzymają kanapki. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o 9:00, powrót o 15:00.

6.      Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, lipiec – sierpień,  Msze św. niedzielne są o godz. 7:30, 9:30, 11:00  i 20:00.

Biuro parafialne jest czynne codziennie od poniedziałku do czwartku bezpośrednio po rannej i wieczornej Mszy św. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie czynne w czwartek wieczorem.

7.      Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu. W obecnej chwili jest potrzeba stałego dyżuru w piątek od godziny 13.00 do 14.00. Kontakt w zakrystii.

8.      Tradycyjnie, każdego roku księżą biskupi zachęcają nas do abstynencji w miesiącu sierpieniu w intencji o trzeźwość narodu. Księga abstynencji sierpniowej jest wyłożona na stoliku przy balaskach.

9.      Prasa  katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci.

10.  Odszeli do wieczności:

śp. Zbigniew Krasuski, mieszkał przy ul. Żorskiej. Jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu.

  śp. Teresa Nika, mieszkała przy ulicy Skoczowskiej. Msza  św. pogrzebowa w poniedziałek o godzinie 11.00 w naszym kościele i pogrzeb na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…               

                                                               

Ks. proboszcz Janusz Molewski