Ogłoszenia Duszpasterskie 31.03.2024

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom z okazji Świąt życzymy autentycznego spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Doświadczenia Miłosierdzia i Łaski Bożej.
 2. I Święto Wielkanocne. Msze św. wg porządku niedzielnego, o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 12.30. W I święto nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 3. II Święto Wielkanocne. Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary składane tego dnia podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na KUL, WT UAM i szkolnictwo katolickie.
 4. I Czwartek miesiąca. Msza św. o godzinie 18.00 w intencji osób adorujących w kaplicy wieczystej adoracji. Po Mszy św. Godzina Świeta w kościele i możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 5. I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godziny 8.00 ( trasa ks. proboszcza). Spowiedź od 16.do 18.00. Co 15 min. Komunia św. o godzinie 18.00 Msza św. z udziałem młodzieży. Prosimy o udział w tej Mszy św. młodzież przygotowującą się do bierzmowania z rodzicami.
 6. I Sobota miesiąca. Msza św. w intencji ojczyzny i Wspólnoty Żywego Różańca o godzinie 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo I Sobót. Po nabożeństwie spotkanie Żywego Różąńca w domu katechetyczny. Odwiedziny chorych od godziny 8.00 (trasa ks. wiklariusza).
 7. Pierwsza spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św w sobotę. Dzieci z soboty, 11 maja o godzinie 10.00. Dzieci z niedzieli, 12 maja o godzinie 11.00.
 8. Projekcja filmu „Oblicze Jezusa” w naszym kościele w sobotę o godzinie 19.00. Po filmie godzina adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele. Serdecznie zapraszamy.
 9. Święto Miłosierdzia Bożego w przyszłą niedzielę. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Codziennie w tym tygodniu przed Mszą św. wieczorną Koronka do Bożego Miłosierdzia – nowenna przed Świętem Miłosierdzia.
 10. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku przypada w poniedziałek, 8 kwietnia. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Taka możliwość będzie podczas Mszy św. o godzinie 18.00.
 11. Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy o 4 dniu miesiąca przypadającym w czwartek.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Liturgii Triduum Paschalnego i kościoła do świąt. Służbie liturgicznej, szafarzom, ministrantom, panu kościelnemu, państwu sprzątającym kościół, pani organistce.

           Rodzinom, które ofiarowały żywność i środki czystości dla potrzebujących, Caritasowi parafialnemu za przygotowanie paczek dla chorych i rodzin.
           Dziękujemy rodzinie, która ufundowała paschał, za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. 
           Dziękujemy za prowadzenie adoracji przy Grobie Pańskim, młodzieży, małżeństwom, rodzicom z dziećmi i harcerzom. Wszystkim,  którzy angażowali się w                     organizację Świąt w kościele.                                                                                                                                                                       

 1. Daninę Diecezjalną składamy do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej.
 2. Parafialna autokarowa pielgrzymka na nocne czuwanie naszej parafii na Jasną Górę w środę, 24 kwietnia. Wyjazd o godzinie 7.30. W tym roku po drodze pobyt w sanktuarium eucharystycznym w Legnicy. Powrót w czwartek około godz. 9:00. Koszt autokaru i obiadu w Legnicy 200 zł. Zapisy w zakrystii.
 3. Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Medjugorje w dniach 22 – 30 czerwca (po skończonym roku szkolnym). Bliższe informacje w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrysti. Koszt całkowity 2300 zł.
 4. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, dwumiesięcznik Trwajcie w Miłości, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 5. Odszedł do wieczności nasz parafianin
  Śp. Bernard Domagała, mieszkał przy ulicy Klimontowskiej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, Msza św. o godzinie 13.00 i pogrzeb na naszym cmentarzu.