Ogłoszenia Duszpasterskie 30.07.2023

1.       W związku z rozpoczynającym się miesiącem sierpniem, księża biskupi zapraszają nas do abstynencji od alkoholu ze względu na wszystkich, którzy w naszej ojczyźnie nadużywają alkoholu i stają się przyczyną cierpień innych. Ten apel jest ponawiany od 1984 roku.

2.      Spotkanie dla osób, które zapisały się na wrześniowa pielgrzymkę autokarową  w Bieszczady w środe o godzinie 19.00 w kościele.

3.      Franciszkański Czwartek. Wyjazd autokarowy dzieci za miasto w czwartek od godz. 9:00 do 15:00. Pobyt w Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach i wejście na Dziewicza Górę w Puszczy Zielonce. Dzieci otrzymają posiłek. Zapisy w zakrystii. Koszt 10 zł.

4.      I czwartek miesiąca. Msza św o godzinie 18.00 w intencji dyżurujących i adorujących w kaplicy Wieczystej Adoracji. Po Mszy św. Godzina Święta w kosciele i okazja do spowiedzi.

5.      I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych, trasa ks. proboszcza od godziny 8.00. Spowiedź z udziałem zaproszonych księży od 16.30 do 18.00.

6.      I Sobota miesiąca. Msza św w intencji Żywego Różańca,  Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci i ojczyzny o godzinie 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo I sobót.

7.      Osobom zaangażowanym w Wieczysty Różaniec przypominamy o czwartym dniu miesiąca przypadającym w piątek.

8.      Msze św. niedzielne w okresie wakacyjnym o godz. 7:30, 9:30, 11:00 i 20:00.

9.      Biuro parafialne w okresie wakacyjnym jest czynne od poniedziałku do śody po rannej i wieczornej Mszy św.  

10.  Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zapraszamy.

11.  Duszpasterstwo Mężczyzn zaprasza na różaniec w każdy piątek o godz. 20:30 w kaplicy M.B. Czestochowskiej.

12.  Prasa  katolicka pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki z komentarzami do czytań na miesiąc sierpień, Gość Niedzielny, Trwajcie w Miłości, Misyjne Drogi, Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

13.  Biuro podróży z którym byliśmy w Ziemi Świetej zaproponowało pielgrzymkę do Maksyku, Matki Bożej z Guadalupe od 9 do 20 listopada. W programie min Acapulco. Bliższe informacje w zakrystii.    

14.  Wszystkim przeżywającym wakacje i urlopy, także dzieciom i młodzieży życzymy dobrego wypoczynku. Pamiętajcie o niedzielnej Mszy św.

15.  Odszedł do wieczności Śp. Stefan Wróblewski, mieszkał przy ulicy Orląt. Msza sw. pogrzebowa we wtorek o godzinie 10.00 w naszym kościele i pogrzeb na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Ks. proboszcz Janusz Molewski