Ogłoszenia Duszpasterskie 30.06.2024

XIII NIEDZIELA  ZWYKŁA

1.     Dzisiaj Msza św. w intencji ks. Oscara o godzinie 18.00, podziękowanie za jego cztero i póletnią posługę w naszej parafii.

2.     Od poniedziałku do piątku codziennie półkolonie dla dzieci naszej parafii. Prosimy, aby dzieci w domu zjadły śniadanie, na zajęciach otrzymają drugie śniadanie oraz obiad.

3.     Spotkanie seniorów we wtorek 2 lipca. Wykład p. Katarzyny Menclewicz, dietetyczka promotorka zdrowia oraz edukatorka żywienia pt. „Zdrowe odżywianie”

4.     I Czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 18:00 w intencji wszystkich koordynatorów i adorujących w kaplicy Wieczystej Adoracji.

Adoracja i spowiedź od 17:00 do 18:00.

5.     I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych – trasa ks. proboszcza od godz. 8.00. Spowiedź od 16.30 do 18.00. Co 15 min. Komunia św.

6.     I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7:00 w intencji Ojczyzny i Żywego Różańca.  Nabożeństwo I sobót o godz. 7:30.

Odwiedziny chorych – trasa ks. wikariusza od godz. 8:30.

7.     Piesza poznańska pielgrzymka na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie o godz. 8:00 w katedrze poznańskiej. Zachęcamy do udziału. W grupie rodzinnej pielgrzymuje wielu naszych  parafian. Bliższe informacje u duszpasterzy naszej parafii.

8.     W okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) Msze św. niedzielne o godz. 7:30, 9:30, 11:00 i 20:00.

9.     Biuro parafialne w okresie wakacyjnym jest czynne od poniedziałku do czwartku, codziennie bezpośrednio po rannej i wieczornej Mszy św.

10.  Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy  o 4 dniu miesiąca przypadającym w czwartek.

11.  Po Mszach św. w zakrystii można nabywać kubki i torby z logo naszej parafii. Pragniemy w ten sposób wspomóc organizacje wakacji dla dzieci i młodzieży naszej parafii.

12.  Parafia organizuje 4 dniowy wyjazd – pielgrzymkę do Barda Śląskiego, Wambierzyc, Pragi, Skalnego Miasta i Świdnicy w dniach od 25 – 28 września br. (środa-sobota). Bliższe informacje i zapisy w zakrystii. Koszt 1200zł + wstępy ( 300zł.)

13.  Jeżeli ktoś z parafian chciałby obejrzeć widowisko plenerowe „Orzeł i krzyż
w Murowanej Goślinie, a nie pasował mu termin wyjazdu z parafią to informujemy, że na fb parafialnym i w gablocie będzie dostępny kod promocyjny do zakupu biletu ze zniżką 40%. Zachęcamy do indywidualnego wyjazdu.

14.  Prasa  katolicka do nabycia pod chórem kościoła.

15.  Odszedł do wieczności:  

    • Śp. Janina Stróżniak, mieszkała przy ul. Staszowskiej. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w środę o godz. 10:00 i następnie pogrzeb na naszym cmentarzu. 
    • Śp. Mieczysław Dudkowski, mieszkał przy ul. Starołęckiej. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w środę o godz. 13:00 i natępnie  pogrzeb na naszym cmentarzu.     

               Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

                                                                                                                                                                                 Ks. proboszcz Janusz Molewski