Ogłoszenia Duszpasterskie 29.01.2023

 1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na Archidiecezjalne Radio Emaus.
 2. W tym tygodniu biuro parafialne jest jeszcze czynne tylko we wtorek i środę od godz. 8:00 do 10:00 lub po umówieniu z księdzem.
 3. Do końca stycznia, do wtorku nie ma Mszy św. wieczornych w tygodniu.
 4. Odwiedziny kolędowe:

  Poniedziałek, 30.01.2023
  , od godziny 16.00
  – ul. Sandomierska (domy jendnorodzinne od początku numeracji)
  – ul. Sandomierska (domy jendnorodzinne od końca numeracji)
  Działki
  na ul. Sandomierskiej na zaproszenie po umówieniu z księdzem.

  Wtorek, 31.01.2023
  , od godziny 16.00
  – ul. Niżańska
  ul. Garaszewo

   

  We wtorek, 31 stycznia zakończenie kolędy – odwiedzin duszpasterskich. Serdecznie dziękujemy za wspólne modlitwy i spotkania. Za ofiary złożone na inwestycje parafialne i utrzymanie parafii. Gdyby ktoś został pominięty lub nie mógł przyjąć kolędy, jest możliwość osobistego umówienia.
 5. Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej przypada w czwartek, 2 lutego. Jest to również I czwartek miesiąca i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. w łączności z obrzędem błogosławieństwa świec. Spowiedź od 17:00 do 18:00. Msza św. o godz. 18:00 w intencji wikariusza Oscara z okazji imienin. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji.
 6. I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych, trasa ks. proboszcza od godz. 8:00.
  Spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 16:00 do 18:00. Co 15 min. Komunia św..Z racji ferii nie ma Mszy św. o godzinie 19.00 dla młodzieży.
 7. sobota miesiąca. Msza św. w int. Ojczyzny, Żywego Różańca i Apostolstwa M.B. Patronki Dobrej Śmierci o godz. 7:00.  Nabożeństwo I sobót po rannej Mszy św. Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza od godz. 8:00.
 8. Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy o 4 dniu miesiąca przypadającym w sobotę.
 9. W drugim tygodniu ferii odbywać się będą w parafii codziennie warsztaty – zajęcia rekreacyjne dla dzieci szkoły podstawowej. Od godz. 8:30 do 14:00. Dzieci otrzymują drugie śniadanie i obiad. W pierwszym tygodniu ferii grupa 20 osób młodzieży wyjechała z ks. wikariuszem do Bukowiny Tatrzańskiej na narty.
 10. Organizujemy parafialną zabawę karnawałową w sali bankietowej Victoria w sobotę, 11 lutego. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt od osoby 150 zł.. Prowadzący Kazek Hojna.
 11. Dzieciom, młodzieży i wszystkim korzystającym z ferii zimowych życzymy dobrego wypoczynku.
 12. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do podjęcia stałego dyżuru jednej godziny w tygodniu.
 13. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła.  Przewodnik  Katolicki (w cenie 9 zł.) z dodatkiem, rozważaniami do czytań na m-c luty, Gość Niedzielny (10 zł.), Mały Przewodnik i Mały Gość Niedzielny., Dwumiesięcznik „Trwajcie w Miłości” (8 zł.).
 14. Odeszli do wieczności nasi parafianie:
  – Śp. Janina Pietrzykowska,
  mieszkała przy ul. Dęblińskiej. Jej pogrzeb odbył się w miniony piątek na naszym cmentarzu.

  Śp. Czesława Kmieciak, mieszkała przy ul. Skawińskiej. Jej pogrzeb odbył się w miniony czwartek na naszym cmentarzu.
  Śp. Krzysztof Hoppe, mieszkał przy ulicy Tarnobrzeskiej. Jego pogrzeb odbędzie się w środę, 1 lutego. Msza św. o godzinie 10.00 w naszym kościele i pogrzeb na naszym cmentarzu.
  Śp. Henryk Hantys, mieszkał przy ulicy Kieleckiej. Jego pogrzeb odbędzie się w środę, Msza św. o godzinie 14.30 i pogrzeb na naszym cmentarzu.

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Ks. proboszcz Janusz Molewski

Informacja z Kurii:

Od 2 do 9 lutego trwa Różańcowe Jerycho M. Poznania w kościele OO Franciszkanów  na Wzgórzu Przemysława. Nasza parafia jest odpowiedzialna za prowadzenie różańca we wtorek, 7 lutego od godz. 22:00 do 24:00.