Ogłoszenia Duszpasterskie 28.04.2024

V NIEDZIELA  WIELKANOCNA

 1. W tym tygodniu:
 • Wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika w środę, 1 maja
 • I czwartek miesiąca. Spowiedź dla dzieci i młodzieży z udziałem zaproszonych księży od godz. 16:30 do 18:00. Msza św. wieczorna już
  z uroczystości M.B. Królowej Polski. Po Mszy św. Godzina Święta
  w kościele.
 • I piątek miesiąca. Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:30, 9:30, 11:00 i 18:00. Prosimy o wywieszenie flag na domach. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 • I sobota miesiąca. Msza św. w intencji Ojczyzny i Żywego Różańca o godz. 7:00. Po Mszy św. nabożeństwo I sobót. W maju nie odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.

            Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza, od godz. 8:30.

           Odwiedziny chorych, trasa ks. proboszcza w poniedziałek, 6 maja od godz. 8:00.

 1. Nabożeństwo majowe od środy 1 maja. W soboty i niedziele o godz. 17:30. Od poniedziałku do piątku o godz. 20:45 w kościele. W maju zapraszamy na codzienne apele jasnogórskie o godz. 21:00. Od poniedziałku do piątku przy figurze Św. Antoniego na placu kościelnym. W soboty przy krzyżu na ul. Sandomierskiej. W niedzielę przy figurze Matki Bożej na rondzie Wielka Starołęka.
 2. Biuro parafialne w tym tygodniu jest czynne w poniedziałek od 16:00 -17:30 i wtorek od 8:00 do 10:00.
 3. Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy o 4 dniu miesiąca przypadającym w sobotę.
 4. Daninę Diecezjalną można jeszcze składać do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej.
 5. Już dzisiaj informujemy o organizowaniu przez parafię półkolonii dla dzieci od 3 klasy szkoły podstawowej od 1 do 5 lipca (poniedziałek – piątek). Zapisy na półkolonie będą w poniedziałek 13 maja po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym. Każde dziecko może być zapisane tylko przez rodzica. Koszt 400 zł. płatne przy zapisie. Półkolonie są dofinansowane przez parafię.
 6. Zachęcamy już dzisiaj do udziału w pielgrzymce pieszej na Jasną Górę od 6 do 15 lipca. Grupę rodzinną tworzą także nasi parafianie, w tym roku z udziałem ks. proboszcza. Bliższe informacje w zakrystii (ulotka).
 7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Trwajcie w Miłości, zachęcamy do nabywania modlitewnika „31 dni z Maryją” (koszt 7 zł.)
 8. Odeszła do wieczności: śp. Marianna Kościelniak, mieszkała przy ul. Żorskiej, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.00 Msza św. i pogrzeb na naszym cmentarzu.

            Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu…, wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

                                                                                                                                                                                       Ks. proboszcz Janusz Molewski