Ogłoszenia Duszpasterskie 27.11.2022

 1. Dzisiaj:
  – I Niedziela  Adwentu
  .
  – Podczas Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie wieńcy adwentowych. Wieńce można nabywać u młodzieży przed wejściem do kościoła.
 2. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6:30. Po roratach zapraszamy dzieci z rodzicami na śniadanie w domu parafialnym W soboty Msza św. roratnia o godz. 7:00.  (Zaproszamy dorosłych).
 3. Spotkanie PRD w poniedziałek o godz. 19:00 w domu katechetycznym.
 4. I czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 17:00 do 18:00. Msza św. o godz. 18:00 w intencji osób adorujących w Kaplicy Wieczystej Adoracji. Po Mszy św.wieczornej  Godzina Święta prowadzona przez Duszpasterstwo Kobiet.
 5. I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych, trasa ks. proboszcza od godz. 8:00. Odwiedziny są połączone ze spowiedzią i Komunią św. świąteczną. Chorych można zgłaszać w biurze lub zakrystii, telefonicznie lub mailowo.
  Spowiedź od godz. 16:00 do 18:00. Co 15 min Komunia św. Msza św. o godz. 18:00 wg formularza o NSPJ. Msza św. dla młodzieży o godz. 19:00. Możliwość spowiedzi podczas Mszy św. Przypominamy, że Msza św. I piątkowa dla młodzieży jest częścią formacji w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania klas VII i VIII.
 1. I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7:00 w int. Ojczyzny i Żywego Różańca naszej parafii. Nabożeństwo I sobót o godz. 7.30. Spotkanie Żywego Różańca po nabożeństwie w domu parafialnym. Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza od godz. 8:00.
 2. Małżeństwa przeżywające w tym roku jubileusz 30, 35, 40 i 45 lecia małżeństwa zapraszamy w sobotę na godz. 15:00 na Mszę św. dziękczynną. Przed Mszą św. możliwość spowiedzi.
 3. Małżeństwa przeżywające jubileusz 50,  55,  60  i  65 lecia małżeństwa zapraszamy w sobotę na godz. 16:00 na Mszę św. dziękczynną. Po Mszy św. zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie przy kawie i cieście.
 4. Katecheza przed chrztem dla rodziców z katechistami, wyjątkowo w tym miesiącu odbędzie sięw druga sobote miesiąca, 10 grudnia o godzinie 10.00 w domu katechetycznym.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 6. Od przyszłej niedzieli możliwość nabywania po Mszach św. poświęconych opłatków i świec wigilijnych Caritas. Opłatki są za dobrowolną ofiarę, która jest wsparciem dla ubogich i będących w trudnej sytuacji parafian.
 7. Różaniec za zmarłych do końca listopada codziennie o godz. 17:30.
 8. Osobom zaangażowanym w Wieczysty Różaniec przypominamy o 4 dniu miesiąca przypadającym w niedzielę.
 9. Caritas naszej parafii i właściciele sali bankietowej Victoria organizują, jak co roku, kolację wigilijną dla starszych i samotnych parafian. Odbędzie się ona w środę, 21 grudnia o godz. 15:30 w sali bankietowej Victoria przy ul. św. Antoniego 61. Zapisy w zakrystii.
 10. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.
 11. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci. Dwumiesięcznik Miłujcie się.
 12. Odeszła do wieczności nasza parafianka:
  – Śp. Stefania Burzyńska, mieszkała przy ul. Baranowskiej. Jej pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu.

  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Ks. proboszcz Janusz Molewski