Ogłoszenia Duszpasterskie 26.11.2023

   1. Dzisiaj:
    Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
    Małżeństwa zainteresowane formacją duchowości małżeńskiej w Domowym Kościele zapraszamy na spotkanie do domu katechetycznego po Mszy św. o godz. 11:00.
   2. I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych, trasa ks. proboszcza od godz. 8:00. Jest to Komunia św. i spowiedź Bożonarodzeniowa. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym. Spowiedź z udziałem ojców franciszkanów od godz. 16:00 do 18:00. Co 15 min Komunia św. Młodzież zapraszamy na Mszę św. I piątkową o godz. 18:00 (szczególna prośba dla klas VII i VIII i młodzieży licealnej).
   3. I sobota miesiąca. Msza św. w int. Żywego Różańca, Apostolstwa M.B. Patronki Dobrej Śmierci i Ojczyzny o godz. 7:00.  Po Mszy św. Nabożeństwo I Sobót. Po nabożeństwie spotkanie Żywego Różańca w domu parafialnym. Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza w sobotę od godz. 8.00.
   4. Małżeństwa przeżywające jubileusze  30, 35, 40 i 45 lecia zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w sobotę o godz. 16:00. Przed Mszą św.od godz. 15:30 możliwość spowiedzi.
   5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny. Podczas Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie wieńcy adwentowych. Roraty w Adwencie od poniedziałku do piątku o godz. 6:30. Po roratach zapraszamy dzieci i młodzieżz rodzicami na śniadanie w domu parafialnym. W sobotę roraty o godz. 7:00.
   6. Rekolekcje adwentowe od przyszłej niedzieli. Nauki na wszystkich Mszach św. Od poniedziałku do środy codziennie o godz. 9:00 i 18:30. Prowadzący O. Grzegorz Chrapka, Misjonarz Św. Rodziny. Proboszcz parafii M.B. z La Salette z Poznania.
   7. Różaniec za zmarłych codziennie do końca listopada o godz. 17:30.
   8. Wigilia dla samotnych i starszych parafian odbędzie się w środę, 20 grudnia o godzinie 15.30 w sali bankietowej Victoria. Zapisy w zakrystii.
   9. Parafia organizuje 8 dniową autokarową pielgrzymkę śladami św. Antoniego z Padwy i św. Franciszkaz Asyżu do Włoch (Padwa – Asyż – Cascia – Siena i jezioro Garda) w dniach od 26.04. do 4.05.24 (długi weekend majowy). Bliższe informacje w zakrystii i gablocie. Koszt 1400 PLN i 550 Euro. Zapisy w zakrystii.
   10. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do podjęcia dyżuru 1 godziny w tygodniu.
   11. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki z komentarzami do czytań, Gość Niedzielny, Trwajcie w miłości – nowy numer, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
   12. Odeszli do wieczności:
    – śp. Zenon Skowroński, mieszkał przy ul. Sandomierskiej, jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu.
    śp. Kazimierz Huchrak, mieszkał przy ul. Miechowskiej. Jego pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

                                                 

   Ks. proboszcz Janusz Molewski