Ogłoszenia Duszpasterskie 26.05.2025

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY   

1.     Dzisiaj:

·       Uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

·       DZIEŃ MATKI

·       MARSZ DLA ŻYCIA w naszym mieście. Rozpoczęcie o godz. 14:00 na Placu Adama Mickiewicza i przejście do poznańskiej katedry. Od 15:30 na placu katedralnym Festyn rodzinny. Koncert Arki Noego o godz. 18:00.

2.     Próba sypania kwiatów przed uroczystością Bożego Ciała we wtorek o godz. 17:00.

3.     Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w czwartek, 30 maja.

Msze św. w naszym kościele o godz. 7:30; 9:30 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 9:30 procesja eucharystyczna ulicami: św. Antoniego, Książęca, Orląt, Starołęcka i św. Antoniego. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie ks. dr Hubert Wiśniewski, duszpasterz rodzin archidiecezji gnieźnieńskiej.

Prośba o przygotowanie ołtarzy przez grupy duszpasterskie: I – Wspólnota św. Antoniego i Caritas, II – Duszpasterstwo Mężczyzn i Kobiet, III – Kościół Domowy i  END, IV –  młodzież i Oaza.

Prośba o zaangażowanie w procesji służby liturgicznej: szafarzy i ministrantów, dzieci I Komunijnych w albach z rodzicami, dzieci sypiące kwiaty, mężczyzn do baldachimu, poczty sztandarowe, Żywy Różaniec ze świecami.

Prosimy wszystkich parafian o przybranie domów w chorągwie i emblematy eucharystyczne. Nie tylko na trasie procesji. Jest to znak naszej wiary w obecność Chrystusa  Eucharystycznego. Emblematy do nabycia pod chórem kościoła (cena 4 zł). Prośba o przynoszenie kwiatów dla dzieci sypiących kwiaty.

4.     Wielbienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w uroczystość Bożego Ciała o godz. 20:00 na placu przed kościołem. Adorację poprowadzą poznańscy muzycy i O. Mateusz Stachowski. Zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem około godz. 22:00. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby adorujące w kaplicy, parafian i gości.

5.     W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna i nieszpory w łączności ze Mszą św. o godz. 18:00. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna w łączności ze Mszą św. o godz. 11:00. Pierwsze nieszpory i procesja w środę  o godz. 18:00.

6.     I sobota miesiąca. Msza św. w intencji Ojczyzny i Żywego Różańca o godz. 7.00  Nabożeństwo I sobót o godz. 7:30. Spotkanie Żywego Różańca w domu katechetycznym po nabożeństwie. Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza, w sobotę 8 czerwca od godz. 8:00.

7.     Młodzież naszej parafii wyjeżdżająca na czuwanie na Lednicę w sobotę, 1 czerwca, zbiórka przy szkole ojców salezjanów o godzinie 7.00.

8.     Rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, klasy VIII zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedziele po Mszy św. wieczornej w kościele. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek, 3 czerwca o godzinie 19.00.

9.     Nabożeństwo majowe do końca miesiąca, do piątku  o godz. 20:45. W niedzielę  o godz. 17:30. Apel Jasnogórski codziennie do końca miesiąca o godz. 21:00

10.  Nabożeństwo do NSPJ od 1 czerwca w łączności ze Mszą św. o godz. 18:00.

11.  Festyn parafialny w tym roku odbędzie się w sobotę, 15 czerwca. W programie m.in. koncert zespołu PINOKIO BROTHERS, (rock z wiarą). Szukamy wsparcia finansowego i w postaci nagród i gadżetów na konkursy. Podczas festynu odbędzie się kiermasz używanych zabawek. Można je już przynosić spakowane w torby do zakrystii. Będzie je można nabyć po atrakcyjnych cenach. Dochód zostanie przeznaczony na organizację półkolonii i Franciszkańskie czwartki. Osoby chętne do upieczenia ciasta na festyn parafialny prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

12.  Prasa  katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki z komentarzami do czytań na miesiąc czerwiec, Gość Niedzielny, Trwajcie w Miłości, Mały Gość niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci.

                                                                                                                                                                                                       Ks. proboszcz Janusz Molewski