Ogłoszenia Duszpasterskie 26.03.2023

 1. Dzisiaj rozpoczynamy parafalne, wielkopostne rekolekcje w naszej parafii. Nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. niedzielnych. Od poniedziałku do środy codziennie o godz. 9:30 Msza św. z konferencją i o 18:30 Msza św. z konferencją. Po Mszy św. wieczornej modlitwy przed N.S. Rekolekcje prowadzi O. Maciej Biskup, dominikanin.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.15
 3. Spowiedź wielkanocna codziennie pół godziny przed Mszą św. Z udziałem zaproszonych księży w sobotę od godz. 8:00 do 10:00 i od 14:00 do 17:00 (z przerwą od 15:30 do 16:00).
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 7:30 i 17:30. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii w piątek o godz.19:30. Początek u zbiegu ul. Hrubieszowskiej i Minikowo, przejście Hrubieszowska, Jędrzejowska, Wolbromska, Żeglarska i Oświęcimska do Ronda Minikowo. Zakończenie na Rondzie. Prośba o podjęcie krzyża przy stacjach Drogi Krzyżowej przez grupy duszpasterskie:
 • Stacja I – PRD i PRE
 • Stacja II – Młodzież klas VII i VIII – przygotowująca się do bierzmowania
 • Stacja III – Rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • Stacja IV – Żywy Różaniec Kobiet
 • Stacja V – Żywy Różaniec Mężczyzn
 • Stacja VI – CARITAS i Wspólnota św. Antoniego
 • Stacja VII – Kregi Domowego Kościoła i Małżeństw z END
 • Stacja VIII – Różaniec Rodziców za dzieci
 • Stacja IX – Oaza Młodzieżowa i Oaza Dzieci Bożych z rodzicami
 • Stacja X – Ministranci
 • Stacja XI – Księża i szafarze komunii św.
 • Stacja XII – Koordynatorzy w kaplicy Wieczystej Adoracji N.S.
 • Stacja XIII – Duszpasterstwo Kobiet
 • Stacja XIV – Schola młodzieżowa i Schola dorosłych

         

 1. I sobota miesiąca. Msza św. o godzonie 7.00 w intencji ojczyzny, wspólnoty Żywego Różańca i Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci. Nabożeństwo I sobót o godzinie 7.30. Wyjątkowo nie odbędzie się spotkanie Zywego Różańca w domu katechetycznym Odwiedziny chorych z Komunią św. wielkanocną ( trasa ks. wikariusza) od godziny 8.00. proboszcz odwiedzi chorych z Komunia św w Wielki Poniedziałek.
 2. Przyszła niedziela Męki Pańskiej. Podczas wszystkich Mszy św. święcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszami św. możliwość nabycia palm za dobrowolną ofiarę na działalność duszpasterstwa młodzieży.

  Msza św. z udziałem dzieci będzie wyjątkowo o godz. 10.45 (15 min. wcześniej). Po Mszy św. Marsz dla Jezusa, uroczyste przejście z palmami i śpiewem ulicami naszej parafii (trasa jak w Boże Ciało). Zachęcamy dzieci i młodzież do przebrania się w stroje apostołów. Na zakończenie Marszu konkurs najdłuższych palm i namaszeczenie olejem nardowym.
 1. Spektakl słowno-muzyczny: „Zamek wewnętrzny. Mieszkanie pierwsze” na podstawie dzieła św. Teresy Wielkiej, XVI wiecznej mistyczki hiszpańskiej, doktora Kościoła, w naszym kosciele w przyszłą niedzielę, 2 kwietnia o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 2. Na stoliku pod chórem i przy bocznym wyjściu są wyłożone koperty na daninę diecezjalną. Wypisane koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy rodzinom i osobom, które każdego roku spełniają ten obowiązek wobec Archidiecezji. Parafia jest zobowiązana do odprowadzenia daniny za każdego mieszkańca. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne składane przy tej okazji
 3. Organizujemy tradycyjne czuwanie nocne naszej parafii na Jasnej Górze z 13 na 14 kwietnia ( z czwartku na piątek). Wyjazd autokarem rano o godz. 8:00 przez Kalisz. Powrót w piątek rano, około godz. 9:00. Zapisy w zakrystii. Koszt 150 zł.(autokar, ubezpieczenie i obiad).
 4. Organizujemy w parafii jednodniowy kurs biblijny: „Słowo wypełnienia”. Kurs odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia od godziny 9.30 do 17.00. Poprowadzi go wspólnota Św. Jana Chrzciciela – „Kainonia z Poznania”. Kurs jest bezpłatny. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 5. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do podjęcia stałego dyżuru jednej godziny w tygodniu.
 6. Paschaliki wielkanocne do nabycia na stoisku Caritas pod chórem kościoła. Zachęcamy do podjęcia jednodniowego postu, modlitwy i jałmużny w formie nabycia woreczku ryżu za dobrowolną ofiarę na ubogich w naszej parafii. A także odbioru „Tytek miłosierdzia”, które wypełnione produktami można składać w kościele do niedzieli palmowej.
 7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła.  Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość i Mały Przewodnik Katolicki, nowy numer „Trwajcie w miłości”.

                                                      

            Ks. proboszcz Janusz Molewski