Ogłoszenia Duszpasterskie 26.02.2023

 1. Zbiórka ofiar do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy dzisiaj po wszystkich Mszach św. Zbiórka odbywa się we wszystkich kościołach w kraju na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski i zostanie przekazana przez Caritas Polska.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.15.
 3. Spotkanie Caritas parafialnej we wtorek o godz. 19:00. Zapraszamy osoby, które chciałyby włączyć się w działalność charytatywną naszej
 4. Wyjazd młodzieży klas VII i VIII szkoły podstawowej nr 59 do Lichenia w środę o godz. 7:00 sprzed szkoły. Jest to pielgrzymka w ramach wielkopostnych rekolekcji szkolnych.
 5. I czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 18:00 w intencji osób dyżurujących w Kaplicy Najświętszego Sakramentu. Godzina Święta po Mszy św.wieczornej – adoracja N.S. połączona z możliwością spowiedzi świętej.
 6. I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych (trasa ks. proboszcza) od godz. 8:00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 16:00 do 18:00. Co 15 min. Komunia św. i od godz. 18:45 do 19:45.
 7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu o godz. 7:30, 17:30 z udziałem dzieci i o godz.19:00 z udziałem młodzieży.
 8. I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7:00 w int. Ojczyzny, Żywego Różańca i wspólnoty M.B. Patronki Dobrej Śmierci.
  Nabożeństwo I sobót  o godz. 7:30. Spotkanie Żywego Różańca po nabożeństwie.
  Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza od godz. 8:00.
 9. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę o godz. 16:00. Jest ona połączona z celebracją poświęcenia i nałożenia alb i poświęcenia świec. Prosimy, aby dzieciom towarzyszyli tego dnia także rodzice chrzestni.
 10. W przyszłą niedzielę Dzień modlitw i solidarności z misjonarzami. Naszą odpowiedzialność za misje Kościoła wyrażamy także w zbióce ofiar do puszek po Mszach św. na pomoc misjonarzom.Spotkanie dla osób chcących włączyć się w komitet przygotowujący 100 lecie naszej parafii ( przypadające 1 marca 2024r). w piątek o godz. 20:00 w domu katechetycznym.
 11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli stowarzyszenia „Kościół w potrzebie” z akcji S.O.S. dla Ziemi Świętej. Będzie możliwość nabycia dewocjonali i pamiątek z Betlejem z drewna oliwnego zrobione przez tamtejszych chrześcijan (Różańce, figurki świętych, krzyże, szopki betlejemskie). Dochód ze sprzedaży wspiera obecność chrześcijan w Ziemi Świętej.
 12. Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy o 4 dniu miesiąca przypadającym w sobotę.
 13. Na stoliku pod chórem i przy bocznym wyjściu są wyłożone koperty na daninę diecezjalną. Wypisane koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy rodzinom i osobom, które każdego roku spełniają ten obowiązek wobec Archidiecezji. Parafia jest zobowiązana do odprowadzenia daniny za każdego mieszkańca. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne składane przy tej okazji.
 14. Katecheza dla osób dorosłych chcących przygotować się do sakramentu bierzmowania w poniedziałek, 6 marca o godzinie 19.00 w domu katechetycznym.
 15. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do podjęcia stałego dyżuru jednej godziny w tygodniu.
 16. Prasa  katolicka do nabycia pod chórem kościoła.  Przewodnik  Katolicki z dodatkiem rozważaniami na miesiąc marzec, Gość Niedzielny, Mały Gość i Mały Przewodnik Katolicki, nowy numer „Trwajcie w miłości”

 

                 Ks. proboszcz Janusz Molewski