Ogłoszenia Duszpasterskie 25.12.2022

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom z okazji Uroczystości Bożego Narodzenia składamy serdeczne życzenia. Niech Chrystus rodzi się w Waszych sercach, małżeństwach, rodzinach, miejscach pracy. Niech Książe Pokoju, którym jest przychodzący Zbawiciel obdarzy świat i każde serce łaską pokoju i miłości.
 2. W I święto Bożego Narodzenia Msze św. w naszym kościele o godz. 9:30, 11:00, 12:30.
 3. W II święto Bożego Narodzenia Msze św. wg porządku niedzielnego.  Ofiary skaładane podczas Mszy św. są przeznaczone na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkolnictwo katolickie naszej archidiecezji. Po Mszy św. o godz. 12:30 zapraszamy rodziny do wspólnego kolędowania przy żłóbku. W żłóbku zewnętrznym żywe zwierzęta będą do II święta włącznie.
 4. Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty we wtorek. Jest to Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. O godz. 16:40 we wszystkich kościołach miasta Poznania będą biły dzwony upamiętniające wybuch Powstania.
 5. Święto Młodzianków w środę, 28 grudnia. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18:00 wszystkie osoby, które podjęły się w tym roku duchowej adopcji, aby podziękować Bogu za życie w obronie którego odmawialiśmy czastkę różańca.
 6. Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa przypada w tym roku w piątek 30 grudnia. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00 i 18:00. Zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy o świętość małżeństw i rodzin. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 7. W sobotę przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. wieczorna i nabożeństwo na zakończenie roku o godz. 17:00. Od godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kościele. O północy Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku.
 8. W przyszłą niedzielę, 1 stycznia uroczystość Bożej Rodzicielki. Msze św. wg porządku niedzielnego z wyjątkiem, nie będzie Mszy św. o godz. 7:30. Pierwsza Msza św. o godz. 9:30.
 9. Spotkanie opłatkowe dla grup duszpasterskich i wszystkich zaangażowanych w parafii w piątek, 6 stycznia o godz. 15:30 w sali bankietowej Victoria. Prosimy o zgłaszanie udziału u liderów grup i wspólnot.
 10. Organizujemy parafialną zabawę karnawałową w sali bankietowej Victoria w sobotę, 11 lutego ogodz. 19:00. Koszt od osoby 180 zł.. Prowadzący Kazek Hojna, reżyser tańców lednickich. Zapisy w zakrystii.
 11. W związku z rozpoczynającą się kolędą po świętach od tego tygodnia i przez cały styczeń biuro parafialne jest czynne tylko przed południami we wtorki i środy od godz. 8:00 do 10:00, lub po uprzednim umówieniu z księdzem.
 12. Wyrazy podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w sprzątanie i przygotowanie kościoła do świąt. Za zaangażowanie w tegoroczny adwent, w roraty, pomoc uboższym. Jest tak wiele dobra, które wydarzyło się dzięki ludziom dobrej woli. Bóg zapłać.
 13. Od wtorku 27 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny kolędowe. Program kolędy poniżej. (…)
 14. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła. Numery świąteczne są podwójne stąd  Przewodnik  Katolicki w cenie 13 zł., Gość Niedzielny w cenie 15 zł., Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł.,  „Wytrwajcie w Miłości” w cenie 8 zł.
 15. Odeszły do wieczności nasze parafianki:
  –  śp. Monika Zagrobelna, mieszkała przy ul. Łysogórskiej, jej pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu,
  – śp. Helena Pilarska, mieszkała przy ul. Andrychowskiej. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek. Msza św. o godz. 10:00 i pogrzeb na naszym cmentarzu.

    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. proboszcz Janusz Molewski