Ogłoszenia Duszpasterskie 25.09.2022

 1. Dzisiaj Dzień Migranta i Uchodźcy.
 2. Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w czwartek, 29 września.
 3. Modlitwa tańcem i tańce hebrajskie w każdy piątek o godz. 19:00 w domu parafialnym. Zaproszenie dla kobiet i dziewcząt.
 4. Męski Różaniec w piątek o godz. 20:30 w kaplicy M.B.Częstochowskiej. Po różańcu wykład w domu parafialnym nt: „Wpływ postawy ojca na kształtowanie tożsamości dziecka”. Prelegent p. dr Jolanta Próchniewicz, psycholog.
 5. Msza św. dla dzieci klas III rozpoczynających przygotowanie do I Komunii św. i ich rodzin w sobotę o godz. 16:00. Msza św. jest połączona z celebracją przyjęcia krzyża.
 6. I sobota miesiąca. Msza św. w int. Ojczyzny i Wspólnoty Żywego Różańca naszej parafii o godz. 7:00. Po Mszy św. nabożeństwo I sobót. Po nabożeństwie spotkanie Żywego Różańca w domu katechetycznym. Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza od godziny 8:00. Można zawsze zgłaszać chorych.
 7. Od 1 października przez cały miesiąc, codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy w październiku na X różańca połączone z krótką katechezą i komunią św. w czwartki i piątki o godz. 17:00.
 8. Zapraszamy chętnych parafian na kurs lektorski, który w naszej parafii rozpocznie się w październiku. Spotkania odbywać się będą w Domu Parafialnym. Kurs zwięczony będzie nadaniem funkcji lektora w katedrze poznańskiej przez księdza biskupa pod koniec roku formacyjnego. Zapisy w zakrystii.
 9. Biuro parafialne w tym tygodniu nie będzie czynne wyjątkowo we wtorek w godzinach 8:00 do 10:00 i w czwartek w godzinach 16:00 do 17:30.
 10. Autokarowa pielgrzymka do Częstochowy dla dzieci z rodzicami i ministrantów jest organizowana 21 i 22 października. Wyjazd w piątek o 15:00. Powrót w sobotę wieczorem. Zapisy w zakrystii.
 11. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu Kontakt w zakrystii.
 12. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci. Dwumiesięcznik Miłujcie się.
 13. Odszedł do wieczności śp. Krzysztof Markowski, mieszkał przy ul. Żeglarskiej. Pogrzeb odbył się w czwartek na cmentarzu komunalnym na Junikowie.Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

ks. Janusz Molewski