Ogłoszenia Duszpasterskie 25.02.2024

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Od dzisiaj rozpoczynamy Misje parafialne, które mają nas przygotować do Jubileuszu 100 – lecia naszej parafii.

   Tematem Misji jest wyznanie „Wierzę w Kościół, który Bóg nabył własną krwią” (Dz.20.28).

      Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. niedzielnych.

W tygodniu codziennie podczas Mszy św. o godz. 7:00, 9:00 i 19:00. Codziennie w kościele  Apel Jasnogórski o godz. 21:00. Zapraszamy także na specjalne konferencje: małżonków i rodziców w poniedziałek o godz. 20:00, młodzież we wtorek o godz. 20:00. Osoby odbywające rekolekcje „Oddanie 33” w środę o godz. 20:00.

Droga krzyżowa ulicami naszej parafii w czwartek o godz. 19:30. Tego dnia Msza św. wieczorna o godz. 18:00. Początek Drogi krzyżowej na ul. Masztowej, następnie Żorska, Kotwicza, Dziedzicka i zakończenie na Masztowej.

Prośba o niesienie krzyża przez grupy duszpasterskie.

·       Stacja I     –  PRD i PRE

·       Stacja II   – Młodzież klas VII i VIII – przygotowująca się do bierzmowania

·       Stacja III   –  Rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

·       Stacja IV   –  Żywy Różaniec Kobiet

·       Stacja V    –  Żywy Różaniec Mężczyzn

·       Stacja VI   –  CARITAS i Wspólnota św. Antoniego

·       Stacja VII  –  Kregi Domowego Kościoła i Małżeństw z END

·       Stacja VIII –   Różaniec Rodziców za dzieci

·       Stacja IX    – Oaza Młodzieżowa i Oaza Dzieci Bożych z rodzicami

·       Stacja X     –  Ministranci

·       Stacja XI    –  Księża i szafarze komunii św.

·       Stacja XII   – Koordynatorzy w kaplicy Wieczystej Adoracji N.S.

·       Stacja XIII  – Duszpasterstwo Kobiet

·       Stacja XIV  – Duszpasterstwo Mężczyzn

2.     Stulecie parafii przypada 1 marca, w piątek. Tego dnia Msza św. z nauką o godz. 7:00, 9:00 i 19:00. Odwiedziny chorych, (trasa ks. proboszcza) przez ojców franciszkanów od godz. 8:00. Spowiedź od godz. 16:00 do 19:00.

      O godz. 20:00 nabożeństwo poświęcające się Niepokalanemu Sercu NMP. Formularze Oddania można od dzisiaj zabierać ze stolika w kościele. Przyniesiemy je ze sobą na nabożeństwo. Zachęcamy na odwrocie do wpisania osobistej wersji oddania. Świece będzie można otrzymać w kościele w dniu oddania. Zachęcamy do ofiarowania Matce Bożej białej róży, którą złożymy przy ołtarzu (każdy indywidualnie wg uznania). Podczas tego nabożeństwa zawierzymy również parafię Niepokalanemu Sercu NMP.

3.     Nabożństwo Drogi Krzyżowej w piątek  po Mszy św. o godzinie 7.00. i o godzinie 17.30.

4.     I sobota miesiąca. Nabożeństwo I Sobót po Mszy św. o godz. 7:00. Odwiedziny chorych (trasa ks. wikariusza) przez ojców franciszkanów od godz. 8:00. Chorych  i starszych parafian zapraszamy na Mszę św. o godz. 10:00 połączoną z udzieleniem sakramentu chorych. Spowiedź w sobotę od godz. 15:00 do 18:00. Po Mszy św. wieczornej o godz. 20:00 uwielbienie z modlitwą o uzdrowienie.

5.     W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7:30, 9:30, o 12:30 uroczysta Msza św. z okazji jubileuszu parafii pod przewodnictwem Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego. Wieczorna Msza św. o godz. 18:00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. o godz. 12:30. Będzie to nasze wspólne Te Deum za 100 lecie. Prosimy, abyście starali się skorzystać w tych dniach ze spowiedzi św. Codziennie przed Mszą św. i podczas Mszy św..  W piątek i sobotę popołudniu z udziałem zaproszonych księży. Ten dzień jest świętem naszej wspólnoty. Będzie także rozprowadzone wydawnictwo książkowe opracowane przez naszych parafian pokazujące wybrane zagadnienia z historii naszej parafii. Koszt druku 20 zł. Jeśli ktoś może złożyć ofiarę dodatkową Bóg zapłać.

6.     Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.15.

7.     W tym tygodniu odbywają się również rekolekcje szkół podstawowych. Bardzo prosimy rodziców o zwrócenie uwagi na uczestnictwo dzieci.

8.     Biuro parafialne w najbliższym tygodniu jest czynne tylko po umówieniu z księdzem.

9.     Na stoliku pod chórem i przy bocznym wyjściu są wyłożone koperty na daninę diecezjalną. Wypisane koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Parafia jest zobowiązana do odprowadzenia daniny za każdego mieszkańca.

10.  Prasa  katolicka do nabycia pod chórem kościoła.

11. Odeszli do wieczności nasi parafianie.

    • Ś.p. Henryk Bartkowiak, mieszkał przy ul. Starołęckiej. Jego pogrzeb odbył się w miniony czwartek na naszym parafialnym cmentarzu.
    • Ś.p. Wiesław Ludowicz, mieszkał przy ul. Rozwadowskiej, jego pogrzeb odbył się w sobotę na cmentarzu w Głuszynie.
    • Ś.p. Genowefa Hołysz, mieszkała przy ul. Dęblińskiej, jej pogrzeb odbędzie się w środę, 28.02, msza święta o godz. 12:00 i po mszy pogrzeb na naszym parafialnym cmentarzu.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…

 

                                                                                                  Ks. proboszcz Janusz Molewski