Ogłoszenia Duszpasterskie 24.09.2023

 1. Dzisiaj:
  Dzień Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkolnictwo katolickie
  – Młodzież klas VII rozpoczynającą przygotowanie do bierzmowania prosimy o zgłoszenie się w zakrystii i zapisanie na indywidulne spotkanie
  z ks. wikariuszem.
 2. Autokarowa pielgrzymka w Bieszczady w poniedziałek. Msza św. o godz. 5:30 i wyjazd o godz. 6:00. Powrót w piątek w godzinach wieczornych.
 3. Ruch Czystych Serc Małżeństw zaprasza w ramach comiesięcznych spotkań formacyjnych w piątek o godz. 18:00 Msza św. i po Mszy św. w domu katechetycznym wykład p. dr Jacka Pulikowskiego. Temat: „Relacja: modzi – teściowie”. Blizsze informacje na plakacie.
 4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., klasy III szkoły podstawowej zapraszamy w sobotę na Mszę św. o godz. 17:00. Jest to celebracja rozpoczynająca rok formacji. Rodziców prosimy o oddanie formularzy zgłaszających dzieci do przygotowania do I Komunii św. (W zakrystii możliwość nabycia zeszytów rodzinnych i różańcy).
 5. Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w piątek.
 6. W sobotę, o godz. 9:30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w domu katechetycznym.
 7. Od przyszłej niedzieli, 1 października codziennie przez cały miesiąc nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku codziennie o godz. 17:00 na dziesiątkę różańca z możliwością Komunii św.
 8. Oaza Młodzieżowa od klasy 7 szkoły podstawowej. Zapraszamy w czwartek 5 pażdziernika, Msza św. o godzinie 18.00 i spotkanie w domu katechetycznym.
 9. Biuro parafialne w tym tygodniu wyjątkowo nie będzie czynne w czwartek popołudniu.
 10. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do podjęcia dyżuru 1 godziny w tygodniu.
 11. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Trwajcie w Miłości, Misyjne Drogi, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci.
 12. Zebrała się grupa osób, która przygotowuje książkę o historii naszej parafii. Okolicznościowa publikacja zostanie wydana ciągu pół roku.
  Serdecznie prosimy o dostarczenie do zakrystii zdjęć związanych z naszym kościołem (uroczystości kościelne, pielgrzymki, ważne chwile w życiu Waszych rodzin, śluby, chrzciny, przyjęcie I komunii świętej, sypanie kwiatków, cenne będą dla nas zdjęcia z budowy kościoła i poświęcenia dzwonów). Zdjęcie należy włożyć do koperty i dołączyć do niej opis zdjęcia, imię i nazwisko oraz numer kontaktowy osoby, która to zdjęcie wypożycza parafii. Zdjęcia zbieramy do 15 października.
 13. Odeszła do wieczności Śp. Wanda Piotrowska, mieszkała przy ul. Wadowickiej. Jej pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

                                                                                            

                            Ks. proboszcz Janusz Molewski