Ogłoszenia Duszpasterskie 24.07.2022r.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj:
 • gościmy w naszej parafii Jerzego Ranke, proboszcza budującego się kościoła w Koziegłowach. Ofiary składane podczas Mszy św. na tacę są przeznaczone na dokończenie budowy. Po Mszach św. można nabywać albumy i modlitewniki  fatimskie w cenie 10 zł. Są one cegiełką na budowę kościoła .
 • Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po wszystkich Mszach św. błogosławieństwo pojazdów. Przy tej okazji są zbierane ofiary na pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy. Niech 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr będzie wyrazem naszej wdzięczności Panu Bogu.
 1. Nowenna:
 • do św. Antoniego we wtorek w łączności ze Mszą św. o godz. 18:00.
 • do MB Nieustającej Pomocy w środę w łączności ze Mszą św. o godz. 18:00.

Prośby i podziękowania można składać do skarbony w filarze od strony bocznego wejścia.

 1. We wtorek przypada wspomnienie liturgiczne św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Z tej racji Ojciec Św. Franciszek ogłosił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy w modlitwie tego dnia szczególnie o osobach starszych.
 2. W okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień) Msze św. niedzielne są o godz. 7:30, 9:30, 11:00 i 20:00.
 3. Biuro parafialne w okresie letnim, lipiec i sierpień jest czynne codziennie od poniedziałku do czwartku po rannej i wieczornej Mszy św. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie czynne w czwartek.
 4. W tym tygodniu wyjątkowo nie odbędzie się franciszkański czwartek.
 5. Duszpasterstwo Mężczyzn zaprasza w każdy piątek o godz. 20:30 na wspólną modlitwę różańcową do kaplicy MB Częstochowskiej.
 6. Serdecznie dziękujemy Duszpasterstwu Kobiet i wszystkim, którzy włączyli się w prowadzenie półkolonii w minionym tygodniu. W półkoloniach wzięło udział 49 dzieci.
 7. Parafia organizuje jednodniowy wyjazd do Warszawy w poniedziałek, 8 sierpnia.

W programie: Muzeum Powstania Warszawskiego, Nowe i Stare Powązki z przewodnikiem, Niepokalanów. Koszt 170 zł. (autokar, wstępy, przewodnicy, obiadokolacja). Zapisyw zakrystii.

 1. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu
 2. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci.
 3. Odeszła do wieczności: śp. Teresa Gogolewska, mieszkała przy ul. Czekanowskiego. Jej pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

                                                                                           Ks. proboszcz Janusz Molewski