Ogłoszenia Duszpasterskie 24.03.2024

1.     Dzisiaj:

·       Niedziela Męki Pańskiej. Podczas Mszy św. święcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed  Mszami św. możliwość nabycia palm.

·       Msza św. z udziałem dzieci wyjątkowo o godz. 10.45 (15 min. wcześniej). Po Mszy św. MARSZ DLA JEZUSA, uroczyste przejście z palmami ulicami naszej parafii (trasa jak w Boże Ciało). Na zakończenie marszu konkurs najdłuższej palmy i namaszczenie olejem nardowym.

·       Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.

2.     Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Msze św. codziennie do środy włącznie, rano i wieczorem. Spowiedź  półgodziny przed ranną i godzinę przed wieczorną Mszą św.

3.     Biuro parafialne w tym tygodniu jest czynne tylko w poniedziałek od godz. 16:00 do 17:00. We wtorek i środę od 8:00 do 8:30.

4.     Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony z napisem „Danina Diecezjalna”. Bóg zapłać

5.     Ministranów zapraszamy na zbiórki w  tym tygodniu w czwartek, piątek i sobotę o godz. 9.00.

6.     Triduum Paschalne:

WIELKI CZWARTEKMsza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w ciemnicy – w kaplicy Wieczystej Adoracji. Adoracja w kaplicy trwa nieprzerwanie.

WIELKI PIĄTEK – Dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Obowiązuje post ścisły (od 18 do 60 r. życia. Pozostałe osoby wstrzemięźliwość od potraw mięsnych bez możliwości dyspensy). Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 8.00. Prosimy o przyniesienie krzyży, które mamy w domach. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, w godzinie śmierci Pana Jezusa. Jest to początek nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Po liturgii adoracja Krzyża i Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim przez całą noc i w Wielką Sobotę do liturgii wieczornej. Adoracja młodzieży o godz. 21:00. Adoracja małżeństw o godz. 22:00.

WIELKA SOBOTA – adoracja przez cały dzień w Grobie Pańskim. Jutrznia o godz. 8:00. Adoracja dzieci o godz. 10.00.  Prosimy o włączenie się w dyżur przy Grobie Pańskim skautów i harcerzy. Zapisy na półgodzinne dyżury przez stronę internetowa parafii. Święcenie potraw na stół wielkanocny od godz. 12.00 do 16:00 co pół godziny na zewnątrz kościoła, od strony domu parafialnego. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.

Wigilia Paschalna o godz. 19.30. Rozpocznie się Liturgią Światła,  następnie Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna i uroczysta Msza św. rezurekcyjna. Zabierzmy ze sobą świece – paschaliki, których zapalenie będzie towarzyszyć liturgii. Po raz drugi zapalimy je podczas śniadania wielkanocnego

7.     I Święto Wielkanocne. Msze św. wg porządku niedzielnego o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 12.30. W I święto nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

8.     II Święto Wielkanocne. Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary na tace są przeznaczone na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

9.     Daninę Diecezjalną składamy do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej.

10.  Dziękujemy rodzinom i osobom, które ofiarowały Tytki Miłosierdzia. Można je składać do dzisiaj. Rozdysponowane przez Caritas dotrą do parafian w potrzebie.

11.  Caritas po Mszach św. rozprowadza świece wielkanocne, mazurki do święconki, książki związane z jubileuszem parafii. W Wielki Czwartek po liturgii wieczornej możliwość nabycia chlebów św. Antoniego do święconki. Chcemy również w ten sposób wesprzeć parafian w trudnej sytuacji.

12.  Parafialna autokarowa pielgrzymka na nocne czuwanie naszej parafii na Jasną Górę w środę, 24 kwietnia. Wyjazd o godzinie 7.30. W tym roku po drodze pobyt w sanktuarium eucharystycznym w Lednicy. Powrót w czwartek około godz. 9:00. Koszt autokaru i obiadu w Lednicy   200 zł. Zapisy w zakrystii.

13.  Prasa  katolicka do nabycia pod chórem kościoła..

14.  Odeszli do wieczności nasi parafianie:

śp. Marianna Kortus, mieszkała przy ul. Szopienickiej. Jej pogrzeb odbył się w czwartek na cmentarzu w Wolsztynie

–  śp. Bogdan Płuciennik, mieszkał przy ul. Miechowskiej. Jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu.

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…

 

                                                                                               Ks. proboszcz Janusz Molewski