Ogłoszenia Duszpasterskie 23.10.2022

 1.  Dzisiaj:
  – Światowa Niedziela Misyjna. Początek Tygodnia Misyjnego. Gościmy podczas Mszy św. ks. Marka Myślińskiego, Prowincjała misyjnego Zgromadzenia Ducha Św.
  – Ofiary zbierane podczas Mszy św. są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. Spotkanie biblijne we wtorek o godz. 19:00 w domu katechetycznym. Spotkanie prowadzi ks. prof. Janusz Nawrot.
 3. Męski Różaniec w piątek o godz. 20:30 w kaplicy M.B.Częstochowskiej. po różańcu wykład w domu katechetycznym nt: „Jak zrozumieć transgender?” Prelegent p. dr Jolanta Próchniewicz, psycholog.
 4. Korowód Wszystkich Świętych w poniedziałek, 31 października. Spotykamy się przed szkołą nr 63 przy ul. Starołęckiej o godz. 16:30. Idziemy przebrani za świętych ulicą Starołęcka, przez os. Nad Starynką do kościoła z głośnym śpiewem. Po krótkiej inscenizacji o błogosławionej Karolini Kózkównej, Bal Wszystkich Świętych w domu katechetycznym. Konkursy i słodkości. Zapraszamywszystkie dzieci z rodzicami.
 5. Różaniec codziennie o godz. 17:30. W tym tygodniu w intencjach misyjnych. Dzieci zapraszamy w czwartek i piątek o godzinie 17.00
 6. Osoby oddane Matce Bożej zapraszamy w środę o godz. 19:00 na spotkanie modlitewne w kościele. (Konferencja i modlitwa przed N.S.)
 7. W biurze parafialnym są przyjmowane roczne wymienianki (Czytane od listopada w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 7:30 i 9:30).
 8. Duszpasterstwo młodzieży naszej parafii organizuje ośmiodniową autokarowa pielgrzymkę do Włoch i Rzymu. W programie wyspy Murano i Burano, Wenecja, Padwa z Bazyliką naszego Patrona, Rzym i Watykan, Werona oraz pobyt nad Jeziorem Garda. Pielgrzymka odbywać się będzie w dniach od 28 kwietnia do 6 maja przyszłego roku. Koszt 2600 zł. i 120 euro. Zapisy trwają do końca października.
 9. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.
 10. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci. Dwumiesięcznik Miłujcie się.
 11. Odeszli do wieczności nasi parafianie:

  – Śp. Andrzej Dopierała, mieszkał przy ul. Starołęckiej. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Msza św. o godz. 13:00 i pogrzeb na naszym cmentarzu.
  – Śp. Regina Wojkiewicz, mieszkała przy ul. Nowosądeckiej. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Msza św. o godz. 11:00 i pogrzeb na naszym cmentarzu.

  Wieczny odpoczynek racz imj dać Panie …

Ks. proboszcz Janusz Molewski