Ogłoszenia Duszpasterskie 22.10.2023

  1. Dzisiaj Światowa Niedziela Misyjna. Ofiary składane podczas Mszy św. Są przeznaczone na Papieskie Dzieło Misyjne. W tym tygodniu codzienny różaniec w intencjach misji.
  2. Wieczysta adoracja Najświetszego Sakramentu we wtorek od rannej do wieczornej Mszy św. odbywać się będzie w kościele ze względu na remont w kaplicy.
  3. Ruch Czystych Serc Małżeństw zaprasza w ramach comiesięcznych spotkań formacyjnych w piątek o godz. 18:00 Msza św. i po Mszy św. w domu katechetycznym poruszające   świadectwo polsko – węgierskiego małżeństwa Izy i Adama Szakszonów, Tamat: „Od ateizmu do wiary w Boga”.
  4. Duszpasterstwo Mężczyzn zaprasza w każdy piątek na różaniec o godz. 20:30.
   W najbliższy piątek po różańcu w domu katechetycznym spotkanie formacyjne: wykład p. Grzegorza Cyry nt. „Czas dar Boga. Jak go umiejętnie wykorzystywać? Zarządzanie czasem”. Zapraszamy mężcyzn.
  5. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 na dziesiątkę różańca.
  6. Wymienianki roczne są przyjmowane w biurze parafialnym. Formularze do wymienianek listopadowych można zabierać ze stolika pod chórem.
  7. Korowód Wszystkich Świętych we wtorek, 31 pażdziernika. Spotykamy się przed szkołą nr 63 przy ul. Starołęckiej o godz. 16:30. Korowód przejdzie ul. Starołęcką do kościoła. Bal Wszystkich Świętych po korowodzie w domu parafialnym.  Zapraszamy dzieci z rodzicami. Niech każde dziecko pomyśli o wcieleniu się w konkretną postać świętego. Ciasta i przekąski na bal można przynieść w poniedziałek 30.10 ok. godz. 19:00 do domu parafialnego.
  8. Parafia organizuje 8 dniową autokarową pielgrzymkę śladami św. Antoniego i św. Franciszka do Włoch (Padwa – Asyż – Cascia – Siena i jezioro Garda) w dniach od 26.04. do 4.05.24 (długi weekend majowy). Bliższe informacje w zakrystii i gablocie. Koszt 1400 PLN i 550 Euro. Zapisy w zakrystii.
  9. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do podjęcia dyżuru 1 godziny w tygodniu.
  10. Skałci spotykający się w naszej parafii deklarują chęć uporządkowania zaniedbanych grobów. Prośba o zgłaszanie takich miejsc w zakrystii.
  11. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Trwajcie w Miłości, Misyjne Drogi, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci.
  12. Odeszli do wieczności nasi parafianie:
   Śp. Ksawery Ratajczak, mieszkał przy ul. Soleckiej. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 10:00 w naszym kościele i pogrzeb na naszym cmentarzu,
   Śp. Zyta Szczepkowska, mieszkała przy ul. Klimontowskiej. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 13:00 i pogrzeb na naszym cmentarzu.
   Śp. Roman Przybylski, mieszkał przy ulicy Rydzowej. Msza św. pogrzebowa w czwartek o godzinie 13.00 w naszym kościele i pogrzeb na Naszym cmentarzu

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

                                      Ks. proboszcz Janusz Molewski