Ogłoszenia Duszpasterskie 21.05.2023

 1. Dzisiaj:
 • Uroczystość Wniebowstąpienie Pańskiego.
 • Trzecia niedziela miesiąca. Ofiary zbierane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 • Uroczystość I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 12:30.
 1. Dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. w sobotę i niedzielę zapraszamy na Bialy Tydzień codziennie podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 2. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. w przyszłą niedzielę, 28 maja podczas Mszy św. o godz. 12:30,  katecheza we wtorek o godz. 16:30. Spowiedź w sobotę o godz. 10:00.
 3. W piątek o godz. 17:00 w katedrze bydgoskiej Diakon Kamil Bejgier przyjmie święcenia kapłańskie. Otoczmy go nasza modlitwą. Wyjazd autokarem na świecenia do Bydgoszczy o godz. 14:00 sprzed kościoła.
 4. Zakończenie roku formacyjnego dla Oazy Dzieci Bożych w sobotę. Msza św. o godz. 9:00 i spotkanie na salkach.
 5. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Św. Koniec okresu Wielkanocnego. Przypominamy o obowiązku spowiedzi i komunii św. w okresie wielkanocnym.
 6. Nowenna przed Zesłaniem Ducha Św. codziennie w łączności ze Mszą św. wieczorną.
 7. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30. Także w soboty i niedziele.
  Apel Jasnogórski w maju o godz. 21:00.  Od poniedziałku do piątku przy figurze Św. Antoniego na placu kościelnym. W soboty przy krzyżu na ul. Sandomierskiej. W niedzielę na Rondzie Wielka Starołęka przy figurze Matki Bożej.
 8. Festyn parafialny w tym roku odbędzie się w sobotę, 17 czerwca. W programie m.in. koncert Siewców Lednicy. Szukamy wsparcia finansowego i w postaci nagród i gadżetów na konkursy. Podczas festynu odbędzie się kiermasz używanych zabawek dla dzieci. Będzie je można nabyć po atrakcyjnej cenie.
  Uzyskany w ten sposób dochód zostanie przeznaczony na organizację półkolonii dla dzieci i franciszkańskie czwartki. Chcemy w ten sposób dać nowe życie zabawkom, a także uczyć dzieci, że warto się dzielić. Zabawki, które dzieci chcą podarować  na kiermasz, muszą być kompletne i w dobrym stanie. Wśród zabawek mogą się znaleźć również puzzle, gry, układanki oraz książki dla dzieci.
 1. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zapraszamy każdego z Was chociaż na małą chwilę raz w tygodniu.
 2. Prasa katolicka: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, dwumiesięcznik: „Trwajcie w Miłości”, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 3. Odeszli do wieczności nasi parafianie:
  – Śp. Małgorzata Klonowska – Trybus. Mieszkała przy ul. Skawińskiej. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Msza św. o godz. 9:30 w naszym kościele i pogrzeb o godz. 11:50 na Junikowie.
  – Śp. Mariola Dudzińska
  . Mieszkała przy ul. Staszowskiej. Jej pogrzeb odbędzie się w w sobote , 3 czerwca o godzinie 11.00 w  naszej parafii.   
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.  

Ks. proboszcz Janusz Molewski