Ogłoszenia Duszpasterskie 19.11.2023

 1. Dzisiaj:
  Światowy Dzień Ubogich
  Gościmy w naszej parafii Siostry Służebniczki. Siostry dzielą się z nami charyzmatem wychowawczym Bł. Edmunda Bojanowskiego. Po Mszach św. możliwość zakupu kalendarzy.
  Ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na ogrzewnie domu katechetycznego, kościoła, kaplicy Wieczystej Adoraci i inwestycje parafialne.
 2. Spotkanie biblijne we wtorek o godz. 19:00. Prowadzi ks. prof. Janusz Nawrot.
 3. Wspomnienie Św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej w środę. Dziękujemy pani organistce, chórowi, scholii młodzieżowej i dziecięcej za wkład w liturgie i modlitwę. Polecamy Was tego dnia w modlitwie
 4. W piątek 24 listopada przypada 49 rocznica poświęcenia naszego kościoła. Msza św o godzinie 18.00 w intencji wszystkich, którym zawdzięczamy budowę naszego kościoła i w intencji parafian. Serdecznie zapraszamy.
 5. Spotkanie Ruchu Czystych Serc Małżeństw w piątek. Msza św. o godz. 18:00. Po Mszy św. w domu katechetycznym wykład p. Roberta Broniszewskiego: „Nie ma większej miłości…Samarytanie z Markowej”. Zapraszamy małżeństwa.
 6. Duszpasterstwo Mężczyzn zaprasza na różaniec w piątek o godz. 20:30 w kaplicy M.B. Częstochowskiej. Po różańcu spotkanie w domu katechetycznym. Wykład na temat: Jak rozumieć Synod o synodalnośći?
 7. Małżeństwa przeżywające jubileusze  5, 10, 15, 20 i  25 lecia zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w sobotę o godz. 16:00. Przed Mszą św. możliwość spowiedzi.
 8. W przyszłą niedzielę, ostatnią roku liturgicznego uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
 9. Małżeństwa zainteresowane formacją w Domowym Kościele zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 do domu katechetycznego na spotkanie informacyjne.
 10. Różaniec za zmarłych codziennie o godz. 17:30. Wymienianki można składać do skarbony przy ołtarzu. Bóg zapłać za ofiary.
 11. Wigilia dla samotnych i starszych parafian odbędzie się w środę, 20 grudnia o godzinie 15.30 w sali bankietowej Victoria. Zapisy w zakrystii.
 12. Parafia organizuje 8 dniową autokarową pielgrzymkę śladami św. Antoniego z Padwy i św. Franciszkaz Asyżu do Włoch (Padwa – Asyż – Cascia – Siena i jezioro Garda) w dniach od 26.04. do 4.05.24 (długi weekend majowy). Bliższe informacje w zakrystii i gablocie. Koszt 1400 PLN i 550 Euro. Zapisy w zakrystii.
 13. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do podjęcia dyżuru 1 godziny w tygodniu.
 14. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła.
 15. Odszedł do wieczności
  śp. Władysław Paluszkiewicz, mieszkał przy ul. Malinowskiego. Jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

            Ks. proboszcz Janusz Molewski