Ogłoszenia Duszpasterskie 19.05.2024

 1. Dzisiaj:
  – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Koniec okresu Wielkanocnego.
  – Ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne.
  – Msza św. rocznicowa I Komunii św. dla dzieci klas IV o godz. 11.00.
 1. Święto NMP Matki Kościoła, II dzień Zielonych Świąt w poniedziałek. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
 2. Spotkanie dla seniorów we wtorek o godzinie 11.00 w domu katechetycznym. Temat: „Dieta seniora. Na jakie produkty warto zwrócić uwagę w swoim codziennym odżywianiu?, Wykład p. Katarzyny Menclewicz,dietetyczki, promotorką zdrowia oraz edukatorki żywieniowej. Jest to wykład z cyklu Aktywni + spotkania dla seniorów.
 3. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w czwartek o godz. 18:45 w kościele.
 4. Spotkanie Ruchu Czystych Serc Małżeństw w piątek. Msza św. o godzinie 18.00, Po Mszy św. w domu katechetycznym wykład nt „Elementy duchowości małżeńskiej” Pan dr Paweł Góra. Po wykładzie spotkanie integracyjne.
 5. Rowerowa pielgrzymka do Rogalinka na Odpust MB Wspomożycielki Wiernych w sobotę. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8:30. Msza św. w Rogalinku o godz. 11:00. Po Mszy św. ks. Proboszcz zaprasza na grilla do ogrodów proboszczowskich.
 6. Uroczystość Trójcy Św. w przyszłą niedzielę. Tego dnia w Poznaniu odbywa się Marsz dla Życia. Wyjście o godz. 14:00 z placu Adama Mickiewicza i przejście do Katedry Poznańskiej. Od 15:30 Festyn rodzinny. O 18:00 koncert Arki Noego. Zachęcamy rodziny i parafian do uczestnictwa w Marszu, który jest naszym głosem za życiem.
 7. Na prośbę rodziców dzieci z Kasztanowego Przedszkola, którzy zbierają pieniądze na leczenie onkologiczne dla chorej pani Ani, mamy dziecka z tego przedszkola, w przyszłą niedzielę po Mszach św. o godzinie 9.30, 11.00 i 12.30 odbędzie się kiermasz ciast. Dochód będzie przeznaczony na pomoc w leczeniu.
 8. Nabożeństwo majowe. W soboty i niedziele o godz. 17:30. Od poniedziałku do piątku o godz. 20:45 w kościele.
 9. Apel Jasnogórski w maju. Od poniedziałku do piątku codziennie o godz. 21:00 na placu kościelnym. W soboty przy krzyżu na ul. Sandomierskiej o godz. 21:00. W niedzielę na Rondzie Starołęka o godz. 21:00.
 10. Parafia organizuje wyjazd młodzieży na czuwanie na Pola Lednickie w sobotę, 1 czerwca. Bliższe informacje i zapisy u księdza wikariusza.
 11. Festyn parafialny w tym roku odbędzie się w sobotę, 15 czerwca. W programie m.in. koncert zespołu PINOKIO BROTHERS, (rock z wiarą). Szukamy wsparcia finansowego i w postaci nagród i gadżetów na konkursy. Podczas festynu odbędzie się kiermasz używanych zabawek dla dzieci. Będzie je można nabyć po atrakcyjnych cenach. Uzyskany w ten sposób dochód zostanie przeznaczony na organizację półkolonii dla dzieci i Franciszkańskie czwartki.
 12. Boże Ciało w tym roku w czwartek, 30 maja. Msza św. z procesją ulicami parafii o godz. 9:30. Wieczorem o godz. 20:00 na placu kościelnym adoaracja i wielbienie przed Najświętszym Sakramentem.
 13. Zachęcamy parafian do udziału w grupie rodzinnej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę od 6 do 15 lipca.
 14. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Trwajcie w Miłości, Mały Gość i Mały Przewodnik dla dzieci.

 

Ks. proboszcz Janusz Molewski