Ogłoszenia Duszpasterskie 19.02.2023

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, domu katechetycznego i inwestycje parafialne (remont dolnej części domu katechetycznego). Bóg zapłać ofiarodawcom.
 2. Spotkanie bibiljne we wtorek o godz. 19:00. Prowadzi ks. prof. Janusz Nawrot.
 3. W najbliższą środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Podczas wszystkich Mszy św. obrzęd posypania głów Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (bez możliwości dyspensy), a osoby od 18 do 60 roku życia post ścisły. (Jeden posiłek do syta i dwa lekkie). W gablocie parafialnej i na stronie internetowej znajduja się wskazania wielkopostne.
 4. Środa Popielcowa rozpoczyna kwartalne dni modlitw o ducha pokuty (od środy do niedzieli). Jest to czas przebłagania za grzechy, zwłaszcza pijaństwa i nieczystości, a także czas podejmowania ofiar w intencji  nawrócenia ludzi obojętnych i odwróconych do Pana Boga i Kościoła.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu o godz. 7:30, 17:30 z udziałem dzieci i o godz.19:00 z udziałem młodzieży. Za pobożne uczestnictwo w nabożeństwie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny spełniając obowiązujące warunki.
 6. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Kazania pasyjne głosi ks. diakon Kamil Bejgier. Za pobożne uczestnictwo w nabożeństwie Gorzki Żali można uzyskać odpust zupełny.
 7. Duszpasterstwo mężczyzn zaprasza na różaniec w piątek o godz. 20:30 w kaplicy M.B. Częstochowskiej. Po różańcu konferencja ks. Waldemara Babicza, nt. osoby i życia błogosławionego papieża Jana Pawła I.
 8. W związku z przypadającym w przyszłym roku w marcu 100 lecia naszej parafii zapraszamy na spotkanie osoby, które chciałyby włączyć się w komitet przygotowujący ten jubileusz. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek, 3 marca o godz. 20:00 w domu katechetycznym.
 9. W przyszłą niedziele po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Zbiórka jest na prośbę ks. Arcybiskupa i zostanie przekazana przez Caritas Archidiecezji.
 10. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do podjęcia stałego dyżuru jednej godziny w tygodniu.
 11. Dziękujemy mężczyznom, którzy w minioną sobotę pomogli rozebrać zewnętrzny żłobek.
 12. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła:
  – Przewodnik  Katolicki (w cenie 9 zł.),
  – Gość Niedzielny (10 zł.),
  – Mały Przewodnik i Mały Gość Niedzielny ( 7zł.).,
  – Dwumiesięcznik „Trwajcie w Miłości” (8 zł.),
  – „40  dni z Bogiem” – przewodnik na wszystkie dni Wielkiego Postu i Triduum paschalne. (5 zł.)
 13. Komunikat Kurii: W czwartek, 23 lutego o godz.18:30 zostanie odprawiona w naszym mieście tradycyjna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. w kościele pw. NSPJ i św. Floriana przy ul. Kościelnej o godz. 18:00 i uda się na dziedziniec kościoła i klasztoru Ojców Dominikanów przy ulicy Niepodległości. W czasie modlitwy i rozważań poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej będziemy prosić Boga o dar wyniesienia do chwały ołtarzy Czcigodnego Sługi Bożego ks. Aleksandra Woźnego oraz o pokój na Ukrainie. Zapraszamy do udziału w tym wielkopostnym nabożeństwie, przez które pragniemy oddac cześć cierpiącemu Zbawicielowi, przebłagać za grzechy własne, naszego miasta i Ojczyzny oraz uprosić potrzebne łaski dla wszystkich chrześcijan.
 14. Odeszła do wieczności nasza parafianka:
  – Śp. Zdzisława Majewska, mieszkała przy ul. Dziedzickiej. Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek. Msza św. pogrzebowa o godz. 13:00 i pogrzeb na naszym cmentarzu.

  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.                                         

Ks. proboszcz Janusz Molewski