Ogłoszenia Duszpasterskie 18.12.2022

 1. Dzisiaj:
  Trzecia niedziela miesiąca. Ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i remont domu parafialnego.
  – Do dzisiaj można składać tytki miłosierdzia przeznaczone dla parafian w trudnej sytuacji.
 1. Spowiedź w tym tygodniu codziennie do piątku włącznie pół godziny przed ranną Mszą św. i od 17:00 do 18:00 przed wieczorną Mszą św.
 2. Spotkanie wigilijne dla osób starszych, emerytów i rencistów w sali bankietowej Victoria, dzięki uprzejmości właścicieli państwa Zagórskich i przy współorganizacji Parafialnego Zespołu Caritas w środę o godz. 15:30.
 3. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6:30. Po roratach zapraszamy dzieci  i rodziców na śniadanie w domu parafialnym. W sobotę Msza św. roratnia o godz. 7:00.
  Ostatnie roraty z udziałem dzieci w piątek o godz. 6:30. Po roratach rozdanie nagród za udział w konkursie roratnim.
 1. W sobotę wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Nie pozwólmy, aby ktoś tego wieczoru i w święta pozostał sam. Niech wolne miejsce przy wigilijnym stole nie pozostanie tylko symbolem, ale znakiem chrześcijańskiej miłości. Przypominamy i zachęcamy, aby w dzień wigilijny zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych bez względu na wiek.
 2. Pasterka w naszym kościele o godz. 24:00. Przed  pasterką, o godz. 23:30 Akatyst, hymn o Bogurodzicy w wykonaniu naszych parafian. Po pasterce zapraszamy do wspólnego kolędowania w kościele.
 3. W I święto Bożego Narodzenia Msze św. w naszym kościele o godz. 9:30, 11:00, 12:30.
 4. W II święto Bożego Narodzenia Msze św. wg porządku niedzielnego.  Ofiary zbierane na tace są przeznaczone na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkolnictwo katolickie naszej archidiecezji.
  Dzieci z rodzicami zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żłóbku  na zewnątrz kościoła po Mszy św. o godz. 12:30. Od wigilii do II święta na zewnątrz kościoła w żłóbku będą żywe zwierzęta
 1. Wyrażamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie w tegoroczny Adwent:
  – Parafialnemu Zespołowi Caritas za codzienne śniadanie roratnie, koordynację paczek dla   rodzin,  przygotowanie paczek dla chorych, zorganizowanie kiermaszu świątecznego.
  – Rodzinom i osobom, które ufundowały Tytki  miłosierdzia dla potrzebujących parafian.
  – Młodzieży i dorosłym, którzy zadbali o oprawę muzyczną podczas rorat 
  – Mężczyznom, którzy zbudowali nowy żłóbek na zewnątrz kościoła
  – Jest jeszcze pomysł, aby w tym tygodniu do piątku przygotować paczki świąteczne dla dzieci, które z samotnymi matkami mieszkają w schronisku Monaru przy ul. Starołęckiej. Serduszka z imionami dzieci i określeniem wieku są wyłożone na balaskach. Prośba o zgłoszenie zabrania serduszka w zakrystii.
 1. Caritas parafialna po Mszach św. rozprowadza poświęcone opłatki, świece wigilijne, Ewangelie na każdy dzień 2023 i kalendarze ze zdjęciami kaplic Wieczystej Adoracji. Miedzy innymi naszą.
 2. Od wtorku 27 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny kolędowe. Program kolędy poniżej. (…)
 3. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci. Dwumiesięcznik  „Wytrwajcie w Miłości” ( Jest to kontynuacja dwumiesięcznika „Miłujcie się”).
 4. Odszedł do wieczności nasz parafianin:
  –   Śp. Henryk Staniszewski, mieszkał przy ul. Radomskiej, jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu

  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. proboszcz Janusz Molewski