Ogłoszenia Duszpasterskie 18.06.2023

 1. Dzisiaj:
 • Trzecia niedziela miesiąca. Ofiary składane podczas Mszy św. na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne (remont domu parafialnego i prace ziemne na cmentarzu).
 • Sekundycje Ojca Kamila Bejgiera podczas Mszy św. o godz. 18:00. Po Mszy św. błogosławieństwo prymicyjne.
 1. Spotkanie dla katechistów prowadzących rodziców dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunie św w poniedziałek o godzinie 19.00 na probostwie.
 2. Spotkanie biblijne we wtorek o godz. 19:00. Prowadzi ks. prof. Janusz Nawrot.
 3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci szkół podstawowych nr 59 i 63 w czwartek o godz. 8:30. Termin został ustalony w porozumieniu z dyrekcjami szkół podstawowych.
 4. Spotkanie dla osób angażujących się w przygotowanie jubileuszu parafii w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 5. Wyjazd autokarowy na widowisko plenerowe „Orzeł i Krzyż” do Murowanej Gośliny w piątek o godz. 19:00. Powrót około 24:00. Zbiórka pod kościołem. Osoby, które się zapisały są proszone o uiszczenie opłaty w zakrystii do poniedziałku wieczora.
 6. Zakończenie roku formacyjnego dla wszystkich Kręgów Domowego Kościoła naszej parafii w sobotę o godz. 10:00 w kościele M.B. Królowej Rodzin w Borówcu, koło Kórnika. (10:00 – Msza św., po Mszy św. Konferencja i rodzinny grill i integracja dla dzieci).
 7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkolnictwo katolickie.
 8. Wyrażamy podziękowanie wszystkim osobom, które zaangażowały się w zorganizowanie i poprowadzenie Festynu parafialnego. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom. Jeżeli zostanie wygenerowany jakikolwiek dochód z festynu, zostanie przeznaczony na franciszkańskie czwartki dla dzieci.
 9. Nabożeństwo czerwcowe codziennie w łączności ze Mszą św. o godz. 18:00.
 10. Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę w Bieszczady w dniach od 25 do 29 września br (poniedziałek – piątek). W programie Przemyśl, Kalwaria Pacławska, Krasiczyn, Komańcza, Strachocina, Solina, Wadowice, Lesko. Bliższe informacjew zakrystii i gablocie. Koszt 1450 zł + wstępy 280 zł. Zapisy w zakrystii.
 11. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zapraszamy każdego z Was chociaż na małą chwilę raz w tygodniu.
 12. Prasa katolicka pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Trwajcie w Miłości, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 13. Odeszli do wieczności:
  – Śp. Irena Markowska, mieszkała przy ul. Sandomierska. Jej pogrzeb odbył się w czwartek na  cmentarzu w Głuszynie.
  – Śp. Michał Kupka, mieszkał przy ul. Rozwadowskiej. Jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu.
  Teresa Murmyło, mieszkała przy ul. Ćmielowskiej. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 Msza św. w kościele i pogrzeb na naszym cmentarzu.
  Śp. Jan Kłosik, mieszkał przy ul. Działoszyckiej.  Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00 Msza św. w kościele i pogrzeb na naszym cmentarzu.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

                                                   

Ks. proboszcz Janusz Molewski