Ogłoszenia Duszpasterskie 17.12.2023

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Bp. Grzegorza Balcerka:
  9:30 – Msza św. przewodniczy Ks. Biskup.
  11:00 – Msza św. z udziałem rodzin. Po Mszy św. spotkanie ks. bpa z rodzinami w domu parafialnym
  12:30 – Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych
  16:00 – Spotkanie ks. bpa z Parafialną Radą Duszpasterską, Ekonomiczną, katechetami i katechistami
  19:00 – Msza św. z udziałem młodzieży. Po Mszy św. spotkanie ks. bpa z księżmi z dekanatu
 1. Dzisiaj, trzecia niedziela miesiąca. Ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, domu katechetycznego i inwestycje parafialne
 2. Spowiedź w tym tygodniu codziennie pół godziny przed ranną i wieczorną Mszą św. W czwartek, piątek i sobotę od 17:00 do 18:00.
 3. Spotkanie biblijne w poniedziałek o godzinie 19.00. Prowadzi ks. profesor Janusz Nawrot.
 4. Spotkanie opłatkowe dla ministrantów, we wtorek o godz.19:00 w domu parafialnym.
 5. Wigilia dla starszych parafian w środę o godz. 15:30 w sali bankietowej Victoria. Dziękujemy właścicielomVictorii, państwa Zagórskim,, za sponsorowanie kolacji wigilijnej dla 70 osób.
 6. Różaniec w intencji osób uzależnionych w środę o godz. 17:30.
 7. Roraty codziennie do piątku o godz. 6:30, poprzedzone Godzinkami. Po roratach zapraszamy dzieci z rodzicami na śniadanie do domu parafialnego. Ostatnie roraty w sobotę o godz. 7:00.
 8. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. przedpołudniem wg porządku niedzielnego. Nie ma Mszy św. wieczornej.Wieczorem zasiądziemy do kolacji wigilijnej. Nie pozwólmy, aby ktoś tego wieczoru i w święta pozostał sam. Niech wolne miejsce przy stole nie będzie tylko tradycją, ale znakiem chrześcijańskiej miłości. Przypominamy i zachęcamy, aby w dzień Wigilii zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Pasterka w naszym kościele o godz. 24:00. Po pasterce zachęcamy do wspólnego kolędowania w kościele.
 10. W I święto Bożego Narodzenia Msze św. w naszym kościele o godz. 9:30, 11:00, 12:30. W II święto Bożego Narodzenia Msze św. wg porządku niedzielnego. 
 11. CARITAS parafialna po Mszach św. rozprowadza poświęcone opłatki wigilijne i świece wigilijne. Zachęcamy do nabywania religijnych wydawnictw książkowych i kalendarzy katolickich.
 12. Do jutra, poniedziałku, można przynosić wypełnione tytki charytatywne, którymi obdarujemy potrzebujących.
 13. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do podjęcia dyżuru 1 godziny w tygodniu
 14. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Trwajcie w miłości, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik.

 

             Ks. proboszcz Janusz Molewski