Ogłoszenia Duszpasterskie 17.09.2023

 1. Dzisiaj:
  Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za dziennikarzy i wszystkich, którzy tworzą media.
  – Początek Tygodnia Wychowania. Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  Trzecia niedziela miesiąca, ofiary, które składamy podczas Mszy św. na tace   są przeznaczone na inwestycje parafialne. Rozpoczęlismy układanie kostki brukowej na cmentarzu. Kończymy remont domu parafialnego.
  – Po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla rodziców i dzieci, które chcą się formować w„Oazie Dzieci Bożych”. Spotkanie  w domu katechetycznym.
  Spotkanie dla młodych 17+ o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 2. W poniedziałek, 18 września wspomnienie Św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży i ministrantów. Ministrantów z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie w domu katechetycznym.
  Tego dnia obchodzi imieniny Abp. Stanisław Gądecki. Uroczysta Msza św. w katedrze w jego intencji o godz, 10:00.
 3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klasy VII i ich rodziców we wtorek o godz. 19:00 w kościele
 4. Spotkanie biblijne we wtorek o godz. 19:00 w domu katechetycznym. Prowadzi ks. prof. Janusz Nawrot.
 5. Ruch duchowości małżeńskiej END zapraszana na spotkanie małżeństwa, które chcą głębiej w świetle wiary przeżywac sakramentalność i miłość małżeńską. Spotkanie we wtorek o godzinie 19.00 w domu katechetycznym.
 6. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III szkoły podstawowej mających rozpocząć przygotowanie do I Komunii św. w środę o godz. 19:00 w kościele.
 7. Święto Św. Mateusza Apostoła w czwartek, 21 września.
 8. Spotkanie duszpasterstwa młodzieżowego w piątek o godz. 19:00 w domu katechetycznym.
 9. Duszpasterstwo Mężczyzn zaprasza na różaniec w piątek o godz. 20:30 w kaplicy M.B. Częstochowskiej. Po różańcu wykład na temat: „Sztuczna inteligencja. Moda czy nowa rzeczywistośc”. Prelegentem jest p. Rafał Jabłoński, wykładowca uniwersytecki.
 10. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkolnictwo katolickie.
 11. Autokarowa, pięciodniowa pielgrzymka w Bieszczady w przyszły poniedziałek, 25 września. Msza św. o godz. 5:30 w kościele i wyjazd o godz. 6:00.
 12. Osoby, które dysponują zdjęciami lub innymi materiałami archiwalnymi, które mogłyby pomóc w przygotowaniu jubileuszu 100 lecia naszej parafii są proszone o kontakt z ks. proboszczem.
 13. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do podjęcia dyżuru 1 godziny w tygodniu.
 14. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Trwajcie w Miłości, Misyjne Drogi, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci.
 15. Odeszli do wieczności:
  – Śp. Przemysław Gawrych, mieszkał przy ul. Szydłowieckiej. Jego pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu
  – Śp. Paweł Nowicki, mieszkał przy ul. Miechowskiej. Jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 10:10 na Junikowie. Msza św. pogrzebowa w naszym kościele we wtorek o godz. 18:00.

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

             Ks. proboszcz Janusz Molewski