Ogłoszenia Duszpasterskie 17.03.2024

V Niedziela Wielkiego Postu

1.     Dzisiaj:

·       Trzecia niedziela miesiąca. Ofiary zbierane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, domu katechetycznego i inwestycje parafialne.

·       Nabożeństwo Gorzkich Żali  o godz. 17.15.

2.     Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP we wtorek. Msza św. o godz. 7:00, 9.00 i 18:00.

3.     Spotkanie bibijne we wtorek o godz. 19:00. Prowadzący ks. prof. Janusz Nawrot.

4.     Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 7:30, o 17:30 z udziałem dzieci i o godz.19:00 z udziałem młodzieży.

5.  Ruch Czystych Małżeństw zaprasza w piątek na Mszę św. o godz. 18:00.

Po Mszy św. w domu katechetycznym świadectwo małżeńskie: „Żyliśmy całkowicie bez Boga” oraz spotkanie integracyjne.

6. Przyszła niedziela Męki Pańskiej. Podczas wszystkich Mszy św. święcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed  Mszami św. możliwość nabycia palm za dobrowolną ofiarę na duszpasterstwo młodzieży.

Msza św. z udziałem dzieci będzie wyjątkowo o godz. 10.45 (15 min. wcześniej). Po Mszy św. Marsz dla Jezusa, uroczyste przejście z palmami i śpiewem ulicami naszej parafii (trasa jak w Boże Ciało). Zachęcamy dzieci i młodzież do przebrania się w stroje apostołów. Na zakończenie Marszu konkurs najdłuższych palm i namaszczenie olejem nardowym.

7.     Spowiedź wielkanocna z udziałem zaproszonych księży w sobotę od godz. 8:00 do 10:00 i od 14:00 do 16:30. Codziennie pół godziny przed Mszą św.

8.     Od minionej soboty do przyszłej niedzieli, 24 marca nowenna w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego od poczęcia. Modlitwa po każdej Mszy św.

9.     Koperty na daninę diecezjalną znajdują się na stolikach pod chórem i przy bocznym wyjściu. Wypisane koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy wszystkim, którzy spełniają ten obowiązek wobec Archidiecezji. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne.

10.  Parafialna autokarowa pielgrzymka na nocne czuwanie naszej parafii na Jasną Górę w środę, 24 kwietnia. W tym roku po drodze pobyt w sanktuarium eucharystycznym w Lednicy. Powrót w czwartek około godz. 9:00. Koszt autokaru i obiadu w Lednicy   200 zł. Zapisy w zakrystii.

11.  Paschaliki wielkanocne do nabycia na stoisku  Caritas po każdej Mszy św.  Zachęcamy do odbierania Tytek charytatywnych, które wypełnione artykułami spożywczymi i środkami czystości można składać w kościele do niedzieli 24 marca. Chciejmy wesprzeć parafian w trudniejszej sytuacji. Do nabycia książki z okazji 100 lecia parafii. Koszt druku książki 20 zł, jeśli ktoś może złożyć wyższą ofiarę posłuży ona sfinansowaniu uroczystości jubileuszowych. Bóg zapłać. Pamiątkowe obrazki na drewnie ze św. Antonim rozprowadza po Mszach św. Duszpasterstwo Kobiet

12.  Prasa  katolicka do nabycia pod chórem kościoła..

13.  Odeszła do wieczności:

      • śp. Mariola Dudek, mieszkała przy ul. Starołęckiej. Jego pogrzeb odbył się w środę na cmentarzu na Miłostowie. 
    •  
      • Śp. Stanisław Strzesak, mieszkał przy ulicy Chęcińskiej. Msza św. o pogrzebowa w czwartek o godzinie 13.00 i pogrzeb na naszym cmentarzu.

      Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…

                                                                                                                                                                              Ks. proboszcz Janusz Molewski