Ogłoszenia Duszpasterskie 16.10.2022

 1. Dzisiaj:
  XXII Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia – pomoc stypendialna młodzieży z uboższych rodzin.
  – Po wszystkich Mszach św. młodzież rozprowadza kremówki papieskie.
  Trzecia niedziela miesiąca – ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na remont domu parafialnego, prace ziemne i pielęgnacyjne drzewostanu na cmentarzu.
  – Mszy św. o godz. 18:00 towarzyszyć będzie grupa poznańskich muzyków pod dyrekcją p. Leopolda Twardowskiego. Po Mszy św. modlitwa wielbienia.
 1. Parafialna pielgrzymka autokarowa do Górki Klasztornej (okolice Piły) w poniedziałek. Zbiórka i wyjazd o godz. 7:30. Powrót ok. godz. 17:00. Zapisy w zakrystii. Koszt 50 zł (koszt autokaru). Jest przewidziany posiłek w postaci gorącej zupy.
 2. Osoby, które zapisały się na Kurs Lektorski dla dorosłych zapraszamy w poniedziałek o godz. 20:00 do domu katechetycznego.
 3. W tym tygodniu:
  – we wtorek święto św. Łukasza – patrona Służby Zdrowia. Dziękujemy Bogu za naszych lekarzy i Służbę Zdrowia. Modlitwa w tej intencji podczas wieczornego różańca o godz. 17:30.
  – w czwartek wspomnienie św. Jana Kantego, patrona profesorów, nauczycieli i studentów. W różańcu i wieczornej Mszy św. polecać będziemy studentów i wykładowców naszej parafii.
 1. Spotkanie dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w marcu przyszłego roku, odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.45. Prośba o wpłatę 1000 zł (I raty).
 2. Pielgrzymka ministrantów i dzieci z rodzicami na Jasną Górę w piątek i sobotę. Wyjazd w piątek o godz. 15:00 sprzed kościoła. Powrót w sobotę. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.  Koszt 100 zł.
 3. Wszystkich dyżurujących w Kaplicy Wieczystej Adoracji zapraszamy w sobotę o godz. o godz. 9:00 Msza św., po Mszy św. konferencja i spotkanie przy kawie i ciastku w domu parafialnym.
 4. Msza św.dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami w sobotę o godz. 16:00. Celebracja jest związana z poświęceniem różańcy, które można nabyć w zakrystii.
 5. Przyszła niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną. Ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne. W naszej parafii homilie wygłosi Ojciec Marek Myśliński, prowincjał Zgromadzenia Ducha Św.
 6. Nabożeństwo różańcowe w październiku codziennie o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na cząstkę różańca w każdy czwartek i piątek o godzinie 17.00. 
 7. Duszpasterstwo młodzieży naszej parafii organizuje ośmiodniową autokarowa pielgrzymkę do Włoch i Rzymu. W programie wyspy Murano i Burano, Wenecja, Padwa z Bazyliką naszego Patrona, Rzym i Watykan, Werona oraz pobyt nad Jeziorem Garda. Pielgrzymka odbywać się będzie w dniach od 28 kwietnia do 6 maja przyszłego roku. Koszt 2600 zł. i 120 euro. Zapisy trwają do końca października.
 8. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.
 9. W wejściu głównym do kościoła są wyłożone używane i nowe książki religijne. Zachęcamy do ich zabrania.
 10. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci. Dwumiesięcznik Miłujcie się.

             Ks. proboszcz Janusz Molewski