Ogłoszenia Duszpasterskie 16.06.2024

 XI NIEDZIELA  ZWYKŁA

 1. Dzisiaj:
 • Trzecia niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 • Pielgrzymka mężczyzn do sanktuarium M.B. w Tulcach. Pielgrzymka rowerowa – wyjazd o godz. 9:15, pielgrzymka motocyklowa- wyjazd o godzinie 10:15. Zbiórka przy kościele. Msza św. w Tulcach o godz. 12:00.
 1. Spotkanie dla katechistów, którzy prowadzili spotkania dla rodziców dzieci I Komunijnych w środę o godz. 19:00 na probostwie.
 2. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla szkół podstawowych nr 59 i 63 w piątek o godz. 8:00.
 3. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku duszpasterskiego w piątek o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich zaangażowanych w parafii i przynależących do grup i wspólnot.
 4. Wyjazd autokarowy na plenerowe widowisko Orzeł i Krzyż w Murowanej Goślinie w piątek o godz. 20.00. Powrót około 24.00. Zapisy i wpłata 70 zł. w zakrystii do wtorku.
 5. Parafialna, autokarowa pielgrzymka do Medjugorie w sobotę. Msza św. o godz. 9:00. Wyjazd po Mszy św. Pakowanie bagaży o godz. 8:30.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjom – Dom Dziecka w Kasisi w Zambii. Homilie wygłosi O. Grzegorz Dobroczyński, jezuita.
 7. Biuro parafialne wyjątkowo nie będzie czynne w poniedziałek od 16 do 17:30.
 8. Nabożeństwo do NSPJ codziennie w czerwcu w łączności ze Mszą św. o godz. 18:00.
 9. Wyrażamy podziękowanie wszystkim osobom i rodzinom, które zaangażowały się w zorganizowanie i prowadzenie festynu. Wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom. Jeśli będzie dochód z festynu, przeznaczymy go na dofinansowanie półkolonii i franciszkańskie czwartki. Msza św. w intencji osób, które pomogły zorganizować festyn i ofiarodawców w piątek o godz. 18:00.
 10. Dekretem księdza Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego ks. wikariusz Oscar Nejman z dniem 25 sierpnia br został mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Pocieszenia i Św. Stanisława Biskupa w Szamotułach. Ks. Oscar będzie w naszej parafii do 24 sierpnia br. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystko co wniósł swoją osobą i posługą przez minione cztery i pół roku dla naszej wspólnoty. Uroczyście podziękujemy Księdzu Wikariuszowi w niedzielę, 30 czerwca podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Z dniem 25 sierpnia obejmie obowiązki wikariusza w naszj parafii ks. Marcin Skowron, dotychczasowy wikariusz parafii Matki Bożej Pocieszenia w Szamotułch.
 1. Prasa katolicka pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, nowy nr „Trwajcie w Miłości” z artykułem o naszej kaplicy adoracji, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.
 2. Odeszli do wieczności:

Śp. Bronisława Ponichtera, mieszkała przy ul. Łysogórskiej, jej pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu.

Śp. Katarzyna Wojcieszak, mieszkała przy ul. Oświęcimskiej, jej pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu…

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

                                                                                                                                                                                         Ks. proboszcz Janusz Molewski