Ogłoszenia Duszpasterskie 14.10.2023

 1. Dzisiaj:
  Niedziela Papieska, dzień wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II i dzień modlitw za papieża Franciszka. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
  Trzecia niedziela miesiąca.  Ofiary zbierane na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne – pokrycie kosztów kostki brukowej na cmentarzu i remont domu parafialnego.
  – Po Mszach św. młodzież sprzedaje kremówki papieskie.
  – O godz. 18:00 Msza św. z okazji archidiecezjalnego Dnia Dziecka Utraconego. Mszy św. będzie przewodniczyć ks. Hubert Wiśniewski, duszpasterz rodzin archidiecezji gnieźnieńskiej. Zapraszamy wszystkich rodziców dotkniętych stratą dziecka. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.
 2. Spotkanie bibilijne we wtorek o godz. 19:00. Prowadzi ks. prof. Janusz Nawrot.
 3. Święto św. Łukasza – patrona służby zdrowia w środę, 18 października.
 4. Katecheza przed chrztem w piątek o godz. 18:45 w kościele.
 5. Spotkanie dla osób dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w piątek o godzinie 19.30 w domu parafialnym.
 6. Przyszła niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną. Ofiary składane na tace podczas Mszy św. są przeznaczone na Papieskie Dzieło Misyjne.
 7. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 na dziesiątkę różańca.
 8. W biurze parafialnym są przyjmowane wymienianki roczne odczytywane w niedziele przed Mszami św. o godz. 7:30 i 9:30.
 9. Parafia organizuje 8 dniową autokarową pielgrzymkę śladami św. Antoniego i św. Franciszka do Włoch (Padwa – Asyż – Cascia – Siena i jezioro Garda) w dniach od 26.04. do 4.05.24 (długi weekend majowy). Bliższe informacje w zakrystii i gablocie. Koszt 1400 PLN i 550 Euro. Zapisy w zakrystii.
 10. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do podjęcia dyżuru 1 godziny w tygodniu.
 11. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Trwajcie w Miłości, Misyjne Drogi, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci.
 12. Odeszli do wieczności nasi parafianie:
  śp. Anna Szmyt, mieszkała przy ul. Olkuskiej. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 10:00 i pogrzeb na naszym cmentarzu,
  śp. Zbigniew Antkowiak, mieszkał przy ul. Żeglarskiej, Msza św. pogrzebowa w czwartek o godz. 10:00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

                                                                                        

                                                                 Ks. proboszcz Janusz Molewski