Ogłoszenia Duszpasterskie 14.08.2022r

 1. Dzisiaj:
 • Ofiary składane podczas Mszy św. na tacę są przeznaczone na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkolnictwo katolickie naszej archidiecezji
 • Podczas Mszy o godzinie 11.00 parafialne dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Chcemy razem z rolnikami, ogrodnikami, sadownikami i działkowiczami dziękować Panu Bogu. Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty, wieńce i warzywa na ołtarz.
 1. W poniedziałek, 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. wg porządku niedzielnego; 7.30, 9.30, 11.00 i 20.00. Podczas wszystkich Mszy św. obrzęd błogosławienia ziół i kwiatów. Bukiety kwiatów można nabyć przed Mszami św. za dobrowolną ofiarę. Ofiary zbierane przez Caritas parafialną są przeznaczone na wsparcie dla potrzebujących parafian. Po Mszach śa.. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Z tytułu uroczystości zachęcamy do wywieszenia flag na domach.
 2. Nowenny:
  – do  św. Antoniego we wtorek w łączności ze Mszą św. o godz. 18:00.
  – do MB Nieustającej Pomocy w środę w łączności ze Mszą św. o godz. 18:00.

  Prośby i podziękowania można składać do skarbony w filarze od strony bocznego wejścia
 1. Franciszkański Czwartek. Wyjazd autokarem dla dzieci do Zaniemyśla i Kórnika. W programie pobyt nad jeziorem. Dzieci otrzymają posiłek. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii. Zbiórka o godzinie 9.00 przy kościele.
 2. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca, ofiary składane podczas Mszy św. są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 3. Duszpasterstwo Ministranów organizuje spływ kajakowy wzdłuż Warty: Śrem, Rogalinek i Czerwonak, w dniach 27-28 sierpnia. Chętnych ministrantów z ojcami prosimy o kontakt w zakrystii.
 4. Msze św. niedzielne w okresie wakacyjnym są o godz. 7:30, 9:30, 11:00 i 20:00.
 5. Biuro parafialne jest czynne codziennie od poniedziałku do czwartku bezpośrednio po Mszach św. rannej i wieczornej.
 6. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu kontakt w zakrystii.
 7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny z dodatkiem , kolejna płytą CD z tekstem Pisma świętego, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci.
 8. Odszeli do wieczności:
  śp. Włodzimierz Antkowiak, mieszkał przy ul. Starołęckiej. Jego pogrzeb odbył się w środę na naszym cmentarzu.
  śp. Marzena Kachel, mieszkała przy ul. Domeyki. Jej pogrzeb odbył się w piątek na  cmentarzu w Głuszynie
  śp. Halina Lewandowska, mieszkała przy ulicy Garaszewo. Jej pogrzeb odbędzie się w piątek o godzinie11.00. Msza św. w naszym kościele i pogrzeb na naszym cmentarzu.

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

  Ks. proboszcz Janusz Molewski