Ogłoszenia Duszpasterskie 14.05.2023

 1. Dzisiaj I Komunia św. podczas Mszy św. o godz. 12:30. Biały tydzień dla dzieci, które przyjęły I Komunię św. w sobotę i niedzielę 13 i 14 maja, codziennie w tym tygodniu o godz. 18:00. We wtorek dzieci z rodzicami udadzą się z pielgrzymką do katedry na Mszę św. o godz. 18:00.
 2. Dzieci przystępujące do I Komunii św w sobotę, 20 maja o godz. 12:30 (wczesnokomunijne) w tym tygodniu próby, w poniedziałek o godz. 17:00 i w wtorek o godz. 16:30. Spowiedź w piątek o godz. 16:00.
  Dzieci  przystępujące do I Komunii św. w niedzielę, 21 maja o godz. 12:30, próba w poniedziałek o godz. 16:00 i spowiedź w sobotę o godz. 10:00.
  Dzieci przystępujące do I Komunii św. w niedzielę, 28 maja o godz. 12:30 próba w czwartek o godz. 16:00.
 1. Spotkanie biblijne we wtorek o godz. 19:00. Prowadzi ks.prof. Janusz Nawrot.
 2. Spotkanie dla osób chcących zaangażować się i pomóc w przygotowaniu przyszłorocznego jubileuszu stulecia parafii w piątek o godzinie 19.00 w domu katechetycznym.
 3. Duszpasterstwo męczyzn zaprasza w piątek na spotkanie z posłem p. Bartoszem Wróblewskim. Różaniec o godzinie 20.30, apel i spotkanie w domu katechetycznym. Temat spotkania: Obrona rodziny i ludzkiego życie od poczęcia?
 4. Nabożeństwo majowe od poniedziałku codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30. Także w soboty i niedziele.
  Apel Jasnogórski w maju o godz. 21:00.  Od poniedziałku do piątku przy figurze Św. Antoniego na placu kościelnym. W soboty przy krzyżu na ul. Sandomierskiej. W niedzielę na Rondzie Wielka Starołęka przy figurze Matki Bożej.
 1. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca ofiary zbierane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 2. Już dzisiaj informujemy, że procesja w Boże Ciało w tym roku w naszej parafii odbędzie się przedpołudniem. Msza św. o godz. 9:30 i po Mszy św. procesja ulicami. Wieczorem o godz. 20:00 na placu kościelnym adoracja i wielbienie przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy parafian i osoby adorujące w  kaplicy Wieczystej Adoracji.
 3. Festyn parafialny w tym roku odbędzie się w sobotę, 17 czerwca. W programie m.in. koncert Siewców Lednicy. Szukamy wsparcia finansowego i w postaci nagród i gadżetów na konkursy. Podczas festynu odbędzie się kiermasz używanych zabawek dla dzieci. Będzie je można nabyć po atrakcyjnej cenie.
  Uzyskany w ten sposób dochód zostanie przeznaczony na organizację półkolonii dla dzieci i franciszkańskie czwartki. Chcemy w ten sposób dać nowe życie zabawkom, a także uczyć dzieci, że warto się dzielić. Zabawki, które dzieci chcą podarować  na kiermasz, muszą być kompletne i w dobrym stanie.  Zabawki można przynosić do salki parafialnej w  poniedziałek i środę w godzinach od 19:00-20:00 oraz w kolejną niedzielę po mszy św. o godz. 11:00. Wśród zabawek mogą się znaleźć również puzzle, gry, układanki oraz książki dla dzieci.
 1. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zapraszamy każdego z Was chociaż na małą chwilę raz w tygodniu.
 2. Prasa katolicka: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, dwumiesięcznik: „Trwajcie w Miłości”, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.

 

            Ks. proboszcz Janusz Molewski