Ogłoszenia Duszpasterskie 14.04.2024

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

ŚWIĘTO CHRZTU POLSKI      

 1. Dzisiaj Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Święto Chrztu Polski .
 2. Spotkanie CARITAS w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w domu katechertycznym.
 3. Spotkanie biblijne we wtorek o godz. 19:00. Prowadzi ks. prof. Janusz Nawrot.  
 4. Spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w czwartek o godz. 19:00 na probostwie.
 5. Spotkanie Parafialanej Rady Duszpasterskiej i osób chcących i mogących się zaangażować w przygotowanie Festynu Parafialnego w piątek o godz. 19:00.
 6. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 7. Daninę Diecezjalną składamy do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Bóg zapłać rodzinom, które spełniają ten obowiązek wobec archidiecezji.
 8. Parafialna autokarowa pielgrzymka na nocne czuwanie naszej parafii na Jasną Górę w środę, 24 kwietnia. Wyjazd o godzinie 7.30. W tym roku po drodze pobyt w sanktuarium eucharystycznym w Legnicy. Powrót w czwartek około godz. 9:00. Koszt autokaru i obiadu w Legnicy 200 zł.      Zapisy w zakrystii.
 9. Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Medjugorje w dniach 22 – 30 czerwca (po skończonym roku szkolnym). Bliższe informacje w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakystii. Koszt całkowity 2300 zł.
 10. W zakrystii są do odbioru zdjęcia i materiały, które parafianie wypożyczyli dla publikacji, które ukazały się w związku z jubileuszem parafii. Bóg zapłać za wsparcie.
 11. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki. Dzisiaj szczególnie polecamy dwumiesięcznik „Trwajcie w Miłości”, artykuły, które są w nim publikowane wpisują się w debatę jaka obecnie toczy się w Polsce w obronie ludzkiego życia, małżeństwa i  miłości. Prosimy was usilnie i wyjątkowo o lekturę tego numeru.
 12. Dziękujemy osobom, które podjęły się w miniony poniedziałek Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i wszystkim, którzy pomogli przygotować duchową adopcję w naszej parafii.
 13. Zapraszamy do inicjatywy-„Różaniec wokół Poznania”. Polega ona na przejściu wyznaczonego odcinka drogi w granicach naszego miasta modląc się na różańcu za nasze miasto. Nasz odcinek od Krzesin – kościół, przez ul Niżańską do Minikowa i dalej do Marlewa, ronda Wielka Starołęka. Należy to zrobić w godzinach między 10.00 do 18.00. Bliższe info na stronie: pokuta.net.pl lub w gablocie parafialnej.
 14. Odszedł do wieczności śp. Edward Bryska, mieszkał przy ul. Czekanowskiego. Jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu.

             Polećmy go Miłosierdziu Bożemu…

                                                                                                                                                                                 Ks. proboszcz Janusz Molewski