Ogłoszenia Duszpasterskie 12.11.2023

  1. Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.
  2. Spotkanie Caritas Parafialnej w poniedziałek o godz. 18:45 w domu katechetycznym.
  3. Spotkanie Parafialnych Rad Duszpasterskich naszego dekanatu we wtorek o godz. 18:00 w naszym domu katechetycznym.
   Spotkanie szafarzy nadzwyczajnych Komunii św. naszego dekanatu we wtorek o godz. 19:30 w naszym domu katechetycznym.
  4. Spotkanie „dla Mam” we wtorek o godz. 20:30 w domu katechetycznym. Zapraszamy Mamy, które chcą się przyjrzeć swojemu macierzyństwu. Mają potrzebę porozmawiać o tym, jak być Mamą i są ciekawe tego, jak radzą sobie inne Mamy w codziennych i wyjątkowych sytuacjach.
  5. Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. połączona z poświęceniem książeczek do nabożeństwa w sobotę o godz. 16:00. Książeczki do nabycia w zakrystii
  6. W przyszłą niedzielę:
   – Trzecia niedziela miesiąca. Ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczone na ogrzewnie kościoła i inwestycje parafialne.
   – Gościć będziemy w naszej parafii Siostry Służebniczki z Lubonia. Siostry podzielą się charyzmatem wychowawczym Bł. Edmunda Bojanowskiego i będą rozprowadzać kalendarze na 2024 r.
  7. Różaniec za zmarłych codziennie o godz. 17:30. Wymienianki można składać do skarbony przy ołtarzu. Bóg zapłać za ofiary.
  8. Chłopców zainteresowanych skautingiem zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 9:00 do domu katechetycznego. (Wiek od 8 do 12 lat). Spotkanie zakończy się uczestnictwem we Mszy św. o godz. 12:30.
  9. Parafia organizuje 8 dniową autokarową pielgrzymkę śladami św. Antoniego i św. Franciszka do Włoch (Padwa – Asyż – Cascia – Siena i jezioro Garda) w dniach od 26.04. do 4.05.24 (długi weekend majowy). Bliższe informacje w zakrystii i gablocie. Koszt 1400 PLN i 550 Euro. Zapisy w zakrystii.
  10. Małżeństwa zainteresowane formacją w Domowym Kościele – duchowością małżeńską zapraszamy na spotkanie informacyjne w niedzielę, 26 listopada po Mszy św. o godz. 11:00 w domu katechetycznym.
  11. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do podjęcia dyżuru 1 godziny w tygodniu.
  12. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła.
  13. Odeszli do wieczności:
   śp. Tomasz Karpiński.  Mieszkał przy ul. Żoskiej. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 11:15. Pogrzeb na Miłostowie (od str. ul. Gnieźnińskiej) o godz. 12:45.
   Śp. Jerzy Kania, mieszkał przy ulicy Wadowickiej, Msza św. pogrzebowa w piątek o godzinie 10.00 i pogrzeb na naszym cmentarzu.

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

                                                                                          

  Ks. proboszcz Janusz Molewski