Ogłoszenia Duszpasterskie 12.05.2024

NIEDZIELA  WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  

 1. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii: dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12:30 i wczoraj. 53 dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczy we Mszy św. Biały tydzień codziennie do piątku o godz. 18:00. W środę, 15 maja dzieci z rodzicami udadzą się do katedry poznańskiej na Mszę św. o godz. 18:00. Dojazd indywidualny.
 1. Nabożeństwo fatimskie, pierwsze w tym roku, 13 maja w poniedziałek. Msza św. o godz. 20:00, różaniec i procesja z figurką Matki Bożej wokół kościoła. Przewodniczyć będzie ks. proboszcz Jan Ciesiółka. W poniedziałek są dwie Msze św. wieczorne o godz. 18:00 i 20:00.
 2. Zapisy dzieci na letnie półkolonie (1-5 lipca) w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00, w domu parafialnym. Dziecko może być zapisane tylko przez własnego rodzica. Koszt 400 zł (resztę dopłaca parafia). Wpłata przy zapisie. W programie atrakcyjne zajęcia także poza parafią.
 3. Autokarowa wycieczka dla dzieci naszej parafii, które brały udział w Misterium Męki Pańskiej, do „Majalandu” Kownaty we wtorek. Msza św. o godz. 7:00, śniadanie w domu parafialnym, wyjazd autokarem po śniadaniu. Powrót o godz. 19:00.
 4. Różaniec za osoby uzależnione do nałogów w środę o godzinie 17.30.
 5. Osoby Oddane Matce Bożej w „Oddaniu 33” zapraszamy do cyklicznych spotkań formacyjnych w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 18:45 w kościele. Konferencja p. Adriana Pakuły.
 6. Nabożeństwo majowe. W soboty i niedziele o godz. 17:30. Od poniedziałku do piątku o godz. 20:45 w kościele.

               Apel Jasnogórski w maju. Od poniedziałku do piątku codziennie o godz. 21:00 na placu kościelnym. 

               W soboty przy krzyżu na ul. Sandomierskiej o godz. 21:00. W niedzielę na Rondzie Starołęka o godz. 21:00.

 1. Przyszła niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Św. Codziennie w łączności ze Mszą św. wieczorną nowenna przed Zesłaniem Ducha Św.
 2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:00 rocznica I Komunii św. dla dzieci klas IV. Zapraszamy do udziału w odświętnych strojach lub albach, jeśli dzieci jeszcze posiadają. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci w piątek o godz. 17:00 do 18:00.
 3. Przyszła, trzecia niedziela miesiąca. Ofiary zbierane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 4. Rowerowa pielgrzymka rodzin z naszej parafii na odpust MB Wspomożycielki Wiernych w Rogalinku w sobotę 25 maja. Zbiórka przed kościołem o godz. 8:30. Msza św. w Rogalinku o godz. 11:00. Powrót około 14:00. Zapraszamy.
 5. Zachęcamy parafian do udziału w grupie rodzinnej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę od 6 do 15 lipca. Grupę rodzinną tworzą także nasi parafianie.
 6. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Trwajcie w Miłości, Mały Gość i Mały Przewodnik dla dzieci.
 7. Odeszła do wieczności: śp. Łucja Domagała, mieszkała przy ul. Klimontowskiej, jej pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu.

             Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu…, wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

 

                                                                                                                                                                                                                   Ks. proboszcz Janusz Molewski