Ogłoszenia Duszpasterskie 12.03.2023

 1. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę o godzinie 19.00 w kościele.
 3. Pielgrzymka do Ziemi Świetej. Zbiórka w piątek o godzinie 14.30. Msza św. i wyjazd sprzed kościoła autokarem do Warszawy na lotnisko Okęcie.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 7:30, 17:30 z udziałem dzieci i o godz.19:00 z udziałem młodzieży.
 5. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, domu parafialnego i inwestycje parafialne.
 6. Na stoliku pod chórem i przy bocznym wyjściu są wyłożone koperty na daninę diecezjalną. Wypisane koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy rodzinom i osobom, które każdego roku spełniają ten obowiązek wobec Archidiecezji. Parafia jest zobowiązana do odprowadzenia daniny za każdego mieszkańca. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne składane przy tej okazji.
 7. Organizujemy tradycyjne czuwanie nocne naszej parafii na Jasnej Górze z 13 na 14 kwietnia ( z czwartku na piątek). Wyjazd autokarem rano o godz. 8:00 przez Kalisz. Powrót w piątek rano, około godz. 9:00. Zapisy w zakrystii. Koszt 150 zł.(autokar, ubezpieczenie i obiad).
 8. Wielkopostne parafialne rekolekcje rozpoczną się w niedziele, 26 marca. Będą trwały do środy włącznie W tygodniu codziennie o godzinie 9.30 i 18.30. Głosić je będzie ojciec Maciej Biskup. Dominikanin.
 9. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom, którzy włączyli się w prowadzenie i opiekę nad dziećmi podczas rekolekcji szkolnych. Dziękujemy Caritas parafialanej za przygotowywanie codziennych posiłków dla dzieci.
 10. Organizujemy w parafii jednodniowy kurs biblijny: „Słowo wypełnienia”. Kurs odbędzie się w sobote, 22 kwietnia od godziny 9.30 do 17.00. Poprowadzi go wspólnota Św. Jana Chrzciciela – „Kainonia z Poznania”. Kurs jest bezpłatny. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 11. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do podjęcia stałego dyżuru jednej godziny w tygodniu.
 12. Paschaliki wielkanocne do nabycia na stoisku Caritas pod chórem kościoła. Zachęcamy do podjęcia jednodniowego postu, modlitwy i jałmużny w formie nabycia woreczku ryżu za dobrowolna ofiarę na ubogich w naszej parafii. A także odbioru „Tytek miłosierdzia”, które wypełnione produktami można składać w kościele do niedzieli palmowej.
 13. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła.  Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość i Mały Przewodnik Katolicki, nowy numer „Trwajcie w miłości”.
 14. Odszedł do wieczności nasz parafianin Śp. Edmund Walczak. Mieszkał przy ulicy Oświęcimskiej. Jego pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.                                                                                                                                                                     

 

                                                       Ks. proboszcz Janusz Molewski