Ogłoszenia Duszpasterskie 11.12.2022

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwentowe Rekolekcje. Konferencje podczas wszystkich Mszy św. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Od  poniedziałku do środy Msze św. z konferencją rekolekcyjną codziennie o godz. 10:00 i 19:00. Po Mszach św. adoracje: w poniedziałek – spotkanie z Jezusem Miłosiernym, we wtorek – modlitwa wstawiennicza, w środę modlitwa o uzdrowienie. Rekolekcje prowadzi ks. dr Radek Siwiński, założyciel Domu Miłosierdzia Bożego w Koszlinie. Wspiera go 5 braci ze Wspólnoty Braci Miłosiernego Pana. Pół godziny przed Mszami św. możliwość skorzystania ze spowiedzi.
  Od poniedziałku do środy Msza św. wieczorna jest o godz. 19:00.
 1. Spowiedź adwentowa w naszym kościele z udziałem zaproszonych księży w sobotę od godz. 8:00 do 10:00 i od 14:00 do 16:00.
 2. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6:30. Po roratach zapraszamy dzieci  i rodziców na śniadanie w domu parafialnym W sobotę Msza św. roratnia o godz. 7:00. 
 3. W przyszłą niedzielę w domu katechetycznym będzie można przeżyć wirtualnie Ostatnią Wieczerzę. Dzięki specjalnym goglom można przenieść się i spotkać ze Słowem Bożym w wieczerniku sprzed 2 tys. lat. Zapisy odbywają się przez strone internetową www.miejsceslowa.pl. Jest także możliwość zapisu dzisiaj po Mszach św. przed kościołem. Seans trwa 30 min.
 1. Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca, ofiary składane podczas Mszy św. są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego oraz pokrycie kosztów remontu dolnej części domu parafialnego.
 2. Organizujemy parafialną zabawę karnawałową w sobotę 11 lutego ogodz. 19:00 w sali bankietowej Victoria. Koszt z pełnym wyżywieniem i zapewnieniem dobrej muzyki 180 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.
 3. CARITAS parafialna po Mszach św. rozprowadza poświęcone opłatki (dobrowolna ofiara na rzecz pomocy uboższym parafianom) i świece wigilijne (Duże – 20 zł, małe – 10 zł). Zachęcamy do zabierania tytek charytatywnych, które wypełnione artykułami spożywczymi i środkami czystości możemy składać do przyszłej niedzieli 18 grudnia. Zachęcamy do nabywania „Ewangelii na każdy dzień” na rok 2023.
 4. Serdecznie dziękujemy duszpasterstwu mężczyzn za zaangażowanie w pomysł i budowę szopki bożonarodzeniowej na zewnątrz kościoła. Prace będą kontynuowane jeszcze w najbliższą sobotę. Zapraszamy do pomocy.
 5. Serdecznie dziękujemy ks. wikariuszwi, rodzicom i młodzieży za zorganizowanie dekanalnego spotkania formacyjnego dla młodzieży klas VIII w minioną sobotę w Angelo. W spotkaniu wzięło udział 180 osób, młodzieży.
 6. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci. Dwumiesięcznik Miłujcie się.
 7. Odeszli do wieczności nasi parafianie:
  –   Śp. Leokadia Szczepaniak, mieszkała przy ul. Wolbromskiej, jej pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu,
  –  Śp. Stanisława Skowrońska, mieszkała przy ul. Baranowskiej, jej pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu,
  –  Śp. Piotr Franczuk, mieszkał pry ul. Działoszyckiej. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 11:00 na naszym cmentarzu. Msza św. pogrzebowa po pogrzebie w naszym kościele.
  –  Śp. Jacek Bernard, mieszkał przy ul. Arctowskiego. Msza św. w poniedziałek o godz.  13:00 w naszym kościele i pogrzeb po Mszy św. na naszym cmentarzu.

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Ks. proboszcz Janusz Molewski