Ogłoszenia Duszpasterskie 11.09.2022

 1. Dzisiaj w kościele rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkolnictwo katolickie.
 1. Spotkanie dla szafarzy w poniedziałek o godz. 20:00 na probostwie.
 2. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca, Msza św. wieczorna o godz. 18:00 wg formularza o M.B. Fatimskiej. Po Mszy św. różaniec i procesja fatimska na zewnątrz kościoła. Serdecznie zapraszamy skautów i harcerzy do wspólnego różańca, niesienia pochodni i lampionów w procesji.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w tym roku rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia I Komunii św. w środę o godz. 19:00 w kościele. Spotkanie ma charakter zapisu dzieci.
 4. Święto Podwyższenia Krzyża św. w środę, 14 września. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. W środę z racji święta Biuro Parafialne jest czynne tylko od 8:00 do 8:30.
 5. Wspomnienie M.B. Bolesnej w czwartek.
 6. Spotkanie Caritas parafialnej w czwartek o godz. 18:45 w domu katechetycznym.
 7. Wszystkie grupy duszpasterskie i wspólnoty działające w naszej parafii zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok duszpasterski w piątek o godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie liderów grup i wspólnot w domu parafialnym, Dotyczy to grup dorosłych, młodzieży i dzieci.
 8. Spotkanie scholii młodzieżowej w każdy piątek o godz. 17:00 w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 9. W przyszłą niedzielę:
 • Trzecia niedziela miesiąca. Ofiary składane podczas Mszy św. są przeznaczone na inwestycje parafialne i ogrzewaie kościoła.
 • Imieniny Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego. Pamiętajmy w modlitwie.
 • Wspomnienie św. Stanisława Kostki patrona młodzieży. Msza św. wg formularza o św. Stanisławie o godz. 18:00.
 1. Ministrantów i ich rodziny zapraszamy na Mszę św. z okazji ich patrona, św. Stanisława Kostki w poniedziałek, 19 września o godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym dla ministrantów i ich rodzin.
 2. Spotkanie dla młodzieży klas VII, kandydatów do bierzmowania w czwartek 22 września. Spotkanie z każdym kandydatem będzie indywidualne. Zapisy na konkretną godzinę w zakrystii. Prosimy rodziców młodzieży klas VII  o zainteresowanie zgłoszeniem dzieci.
 3. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu Kontakt w zakrystii.
 4. Parafia organizuje 8 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 17 do 24 marca 2023 roku. Bliższe informacje w zakrystii, koszt 2400 zł. i 680 USD. Zapisy w zakrystii.
 5. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci. Dwumiesięcznik Miłujcie się.
 6. Odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Andrzej Kaszyński, mieszkał przy ul. Sandomierskiej. Jego pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu.

  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…Ks. Janusz Molewski