Ogłoszenia Duszpasterskie 11.06.2023

 1. Dzisiaj uroczystośc odpustowa. Mszy św. ku czci Św. Antoniego Padewskiego o godz. 12:30 przewodniczyć będzie i wygłosi kazanie O. Hieronim Stypa, franciszkanin. Procesja eucharystyczna podczas Mszy św. o godz. 12:30.
 1. Oktawa Bożego Ciała do czwartku włącznie. Msze św. o godz. 18:00 w łączności z nieszporami i procesją eucharystyczną z wyjątkiem wtorku.
 2. Msza św. i nabożeństwo fatimskie we wtorek o godz. 20:00 w łączności z procesją eucharystyczną. Przewodniczyć będzie ks. Rafał Grochowiak, nasz były wikariusz. Zapraszamy do asysty podczas Mszy św., różańca i procesji harcerzy i skautów.
 3. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek o godz. 18:00.
 4. W środę podczas Mszy św. o godz. 18:00 Ks. Bp Romuald Kujawski udzieli w naszym kościele sakramentu bierzmowania 49 osobom, młodzieży klas VIII. Prosimy o modlitwę za młodzież i rodziny kandydatów do bierzmowania.
 5. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek. Msza św. o godz. 18:00 w łączności z procesją wokół kościoła. Jest to Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP w sobotę.
 7. Serdecznie zapraszamy na FESTYN PARAFIALNY, który odbędzie się w najbliższą sobotę – 17 czerwca  – w godzinach od 17:00-22:00.
  W programie:
  – dla dzieci konkursy z nagrodami, bańkowy świat, malowanie buziek i ogromny dmuchaniec
  – konkursy dla rodzin
  – konkursy specjalnie dla seniorów.
  W strefie „Czas na zdrowie” – konsultacje medyczne z różnymi specjalistami.
  W strefie „Moto show” – na miłośników czterech kółek czekać będą prawdziwe ciągniki, wóz strażacki i inne pojazdy.
  Podczas festynu będzie można nabyć nowe i używane zabawki i książki dla dzieci po atrakcyjnej cenie. Osoby, które zakupią symboliczne cegiełki, wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, m. in.: pralki, elektrycznej hulajnogi, prawdziwej papugi w klatce, biletów na ciekawe wydarzenia kulturalne i wielu innych niespodzianek.
  Dla chętnych odbędzie się konkurs gwary poznańskiej „Godomy po naszemu i fajno jest”.
  Podczas festynu będzie można sprawdzić swoje umiejętności na strzelnicy.

  W strefie gastronomicznej nie zabraknie kiełbasy z grilla, smalcu z ogórkiem, pysznych ciast, lodów, na dzieci czekać będą popcorn i kolorowa wata cukrowa.

  O godzinie 19:00 rozpocznie się koncert muzyczny „Siewców Lednicy”, a na godzinę 20:00 zaplanowana jest zabawa taneczna, którą poprowadzi Kazek Hojna.
 1. Msza św. wieczorna z racji festynu w sobotę o godz. 16:00.
 2. Sekundycje – pierwsza Msza św. w naszej parafii odprawiana przez Ojca Kamila ze Zgromadzenia Ducha Św., który odbywał praktyki diakońskie w przyszłą niedzielę o godz.18:00. Po Mszy św. błogosławieństwo prymicyjne.
 3. W przyszłą niedzielę:
 • Archidiecezjalny Marsz dla Życia. Początek o godz. 15:00 przy kościele OO. Dominikanów. O 15:30 przemarsz ulicami Poznania do katedry poznańskiej. O 16:15 piknik rodzinny na placu katedralnym.
 • Archidiecezjalna pielgrzymka mężczyzn do Tulec. Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp. o godz. 12:00. Z naszej parafii o godz. 9:15 wyruszy pielgrzymka rowerowa., motocyklowa o godz. 10:15. Zachęcamy ojców z synami do piegrzymowania.
 1. Prasa katolicka pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Trwajcie w Miłości, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 2. Odszedł do wieczności: Śp. Zbigniew Nowak, miszkał przy ulicy Garaszewo. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek o godzinie 10.00 Msza sw. w kosciele i pogrzeb na naszym cmentarzu

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Ks. proboszcz Janusz Molewski