Ogłoszenia Duszpasterskie 11.02.2024

 

VI NIEDZIELA  ZWYKŁA 

 1. Dzisiaj:
 • Światowy Dzień Chorego.
 • Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
 1. Modlimy się i dziękujemy wszystkim, którzy podjęli się rekolekcji „Oddanie 33”. Bierze udział w rekolekcjach około 700 osób. W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. dla osób, które podjęły rekolekcje „Oddania 33” – krótka adoracja z konferencją (dla chętnych).
 2. Warsztaty dla dzieci szkoły podstawowej w I tygodniu ferii, od poniedziałku do piątku codziennie o godz. 9:00 do 15:00.
 3. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Włoch na przełomie kwietnia i maja są proszone o wpłatę kolejnej raty w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym.
 4. Spotkanie biblijne we wtorek o godz. 19:00. Prowadzi ks. prof. J. Nawrot.
 5. W najbliższą środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Środa Popielcowa – Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Podczas wszystkich Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a osoby od 18 do 60 roku życia post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie). W gablocie parafialnej i na stronie internetowej znajdują się wskazania wielkopostne.
 6. Zbiórka do puszek, pomoc ofiarom wojny na Ukrainie w Środę Popielcową po Mszach św. Ofiary zostaną przekazane przez Caritas Polska.
 7. Różaniec w intencji uzależnionych w środę o 17.30.
 8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu o godz. 7:30, 17:30 z udziałem dzieci i o godz.19:00 z udziałem młodzieży.
 9. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca ofiary zbierane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, domu katechetycznego i inwestycje parafialne.
 10. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Kazania pasyjne głosi ks. Rafał Nowak, były proboszcz w Czapurach.
 11. Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Medjugorje w dniach 22 – 30 czerwca (po skończonym roku szkolnym). Bliższe informacje w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrystii. Koszt całkowity 2300 zł.
 12. Droga Krzyżowa ulicami Miasta Poznania w czwartek po popielcu. Początek o godz. 18:30 we Farze Poznańskiej. Zakończenie na placu Adama Mickiewicza, przy poznańskich krzyżach.
 13. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła. Zachęcamy do nabywania nowego numeru „Trwajcie w Miłości”.

                                                                                                                                                                                                             Ks. proboszcz Janusz Molewski