Ogłoszenia Duszpasterskie 10.07.2022r.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

10.07.2022 r

  1. Od środy, 6 lipca trwa Piesza Poznańska Pielgrzymka na Jasną Górę. Codziennie w Poznaniu duchowo uczestniczymy w tej pielgrzymce modląc się za pielgrzymów w kościołach stacyjnych. W naszym kościele – taka modlitwa będzie miała miejsce we wtorek, 12 lipca o godz. 18:00. Tematem tego dnia jest modlitwa o wiarę i miłość w rodzinach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W środę przypada 13 dzień miesiąca. Msza św. wieczorna i nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00. Po różańcu procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Zapraszamy harcerzy do uczestnictwa i niesienia pochodni podczas procesji.
  3. Franciszkański czwartek. Zbiórka o godz. 7:00 i wyjazd autokarem do kopalni soli w Kłodawie. Zapisy w zakrystii. Koszt 50 zł. bilet wstępu do kopalni i 20 zł. (połowa kosztów autokaru, drugą część kosztów pokrywa parafia). Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy także osoby dorosłe. Powrót około godz. 15:00.
  4. W sobotę przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Msza św. o godz. 7:00 wg formularza o Matce Bożej Szkaplerznej. Osoby noszące szkaplerz zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jest możliwość przyjęcia tego dnia szkaplerza.
  5. Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca. Ofiary składane na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne. Remont generalny dolnej części domu parafialnego, pokrycie kosztów oświetlenia zewnętrznego kościoła i rekuperacji w kaplicy Wieczystej Adoracji.
  6. Od poniedziałku, 18 lipca rozpoczynamy w parafii półkolonie. Zgłoszone dzieci zapraszamy na godzinę 8.00 do domu parafialnego.
  7. Parafia organizuje jednodniowy wyjazd autokarem do Warszawy w poniedziałek, 8 sierpnia. W programie; zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Powstania Warszawskiego i cmentarza na Powązkach. Koszt 170 zł. (autokar, wstępy i przewodnik). Zapisy w zakrystii
  8. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze św. w niedziele są o godz. 7:30, 9:30, 11:00 i 20:00.

Biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do czwartku codziennie bezpośrednio po rannej i wieczornej Mszy św. (Msze św. są o godz. 7:00 i 18:00).

  1. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do podjęcia jednej godziny dyżuru w tygodniu
  2. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci. Dwumiesięcznik „Miłujcie się”

                                                                                           Ks. proboszcz Janusz Molewski