Ogłoszenia Duszpasterskie 10.03.2024

IV Niedziela Wielkiego Postu

1.     Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjom, dzieło Ad Gentes. Nabożeństwo Gorzkich Żali  o godz. 17.15.

2.     Spotkanie Caritas parafialnej w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3.     Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Włoch, przełom kwietnia i maja tego roku prosimy o wpłatę kolejnej raty w poniedziałek  po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym.

4. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 19:00 w Domu Parafialnym. Konferencję nt. „O bliskości i wolności bycia sobą” poprowadzi ks. dr Hubert Wiśniewski – duszpasterz rodzin archidiecezji gnieźnieńskiej.

5.     Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek. Po Mszy św. o godz. 7:30, o 17:30 z udziałem dzieci i o godz.19:00 z udziałem młodzieży.

6.     Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w piątek o godzinie 20.00 w domu katechetycznym.

7.     Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę.

Grupa z 11 maja o godz. 9:00. Grupa z 12 maja o godz. 10:00. Spotkanie w kościele.

8.     Zapraszamy mężczyzn i młodzież do pomocy w rozbiórce zewnętrznej szopy bożonarodzeniowej w sobotę o godzinie 9.00.

9.     Przyszła niedziela jest trzecią miesiąca. Ofiary zbierane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, domu katechetycznego i inwestycje parafialne.

10.  Nowenna w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego od poczęcia, od soboty, 16 marca po każdej Mszy św. do niedzieli 24 marca. Nowenna jest na prośbę Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Będzie się odbywać we wszystkich kościołach naszej ojczyzny.

11.  Koperty na daninę diecezjalną znajdują się na stolikach pod chórem i przy bocznym wyjściu. Wypisane koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy wszystkim, którzy spełniają ten obowiązek wobec Archidiecezji. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne.

12.  Organizujemy autokarowy wyjazd na nocne czuwanie naszej parafii na Jasną Górę w środę, 24 kwietnia. W tym roku po drodze będziemy w sanktuarium eucharystycznym w Lednicy. Powrót z czuwania w czwartek, około godz. 9:00. Koszt autokaru i obiadu w Lednicy   180 zł. Zapisy w zakrystii.

13.  Wyrażamy ogromne podziękowanie jeszcze raz wszystkim parafianom, którzy zaangażowali się w jubileusz 100 lecia parafii. Uroczystości i wydarzenia związane z jubileuszem wiązały się z ogromnym wysiłkiem wielu z nas. Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali i byli obecni podczas Misji parafialnych i uroczystości.

14.  Męska Droga Krzyżowa na Ostrowiu Tumskim w Poznaniu w piątek o godzinie 19.30. Z naszej parafii dla chętnych wyjazd spod kościoła o godzinie 19.00.

15.  Ekstremalna Droga Krzyżowa w tym roku w piątek, 22 marca. Bliższe informacje w gablocie na zewnątrz kościoła. Jedna z tras prowadzi przez Starołękę. Początek w Borówcu. Zakończenie na poznańskim Górczynie.

16.  Paschaliki wielkanocne od dzisiaj do nabycia na stoisku  Caritas po każdej Mszy św. (14 zł). Zachęcamy do odbierania tytek charytatywnych, które wypełnione artykułami spożywczymi i środkami czystości można składać w kościele do niedzieli 24 marca. Chciejmy wesprzeć parafian w trudniejszej sytuacji. Do nabycia książki z okazji 100 lecia parafii. Koszt druku książki 20 zł, jeśli ktoś może złożyć wyższą ofiarę posłuży ona sfinansowaniu uroczystości jubileuszowych. Bóg zapłać. Pamiątkowe obrazki na drewnie ze św. Antonim rozprowadza po Mszach św. Duszpasterstwo Kobiet

17.  Prasa  katolicka do nabycia pod chórem kościoła..

18.  Odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Wiesław Słodownik, mieszkał przy ul. Lachowickiej. Jego pogrzeb odbędzie się w środę. Msza św. o godz.10:00 i pogrzeb na naszym cmentarzu.                                    

 

                                                                                                                                                                 Ks. proboszcz JaMolewski