Ogłoszenia Duszpasterskie 09.10.2022

 1. Dzisiaj: W wejściu głównym do kościoła są wyłożone używane i nowe książki religijne. Zachęcamy do ich zabrania.
 2. Spotkanie dla rodziców i dzieci wczesnokomunijnych we wtorek o godzinie 17.00 w domu katechetycznym. Jest to pierwsze spotkanie i dotyczy dzieci 5 i 6 letnich.
 3. Spotkanie Caritas parafilanej we wtorek o godz. 19:00.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę o godz. 19.00. W zakrystii są do nabycia różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 5. Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie w czwartek, 13 października. Msza św. o godz. 18:00. Po Mszy św. różaniec i procesja z figurą M. Bożej. Przewodniczyć będzie Ojciec Dariusz, franciszkanin ze Wzgórza Przemysława w Poznaniu. Zachęcamy i zapraszamy harcerzy i skautów do uczestnictwa w różańcu i niesienia pochodni podczas procesji.
 6. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów. Szczególnie podczas Mszy św. wieczornej polecać będziemy nauczycieli uczących i wychowujących nasze dzieci.
  Zapraszamy dyrekcje i nauczycieli szkół podstawowych nr 59 i 63.
 7. W sobotę, 15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego. W naszym kościele o godz. 19:30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców dzieci zmarłych i nienarodzonych. Msza św. w naszym kościele i spotkanie po niej w domu katechetycznym ma wymiar archidiecezjalny. Mszy św. przewodniczyć będzie Ks. Bp Szymon Stułkowski. Zapraszamy wszystkich doświadczonych śmiercią własnych dzieci.
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Po wszystkich Mszach Św. ministranci rozprowadzać będą Kremówki Papieskie.
 9. Przyszła niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca – ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne (prace ziemne na cmentarzu, remont domu katechetycznego).W przyszłą niedzielę Mszy św. o godz. 18:00 towarzyszyć będzie grupa poznańskich muzyków pod przewodnictwem p. Leopolda Twardowskiego. Po Mszy św. wielbienie muzyką i śpiewem.
 10. Nabożeństwo różańcowe w październiku codziennie o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy na cząstkę różańca w każdy czwartek i piątek o godzinie 17.00. 
 11. Parafia organizuje wyjazd Żywego Różańca i Apostolatu M.B. Patronki Dobrej Śmierci do Górki Klasztornej. Wyjazd w poniedziałek, 17 października o godz. 7:30. Powrót ok. 17:00. Zapisy w zakrystii. Koszt 50 zł.
 12. Autokarowa pielgrzymka do Częstochowy dla dzieci z rodzicami i ministrantów jest organizowana 21 i 22 października. Wyjazd w piątek o 15:00. Powrót w sobotę wieczorem. Zapisy w zakrystii.  Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania.
 13. Spotkanie dla osób dyżurujących w Kaplicy Wieczystej Adoracji w sobotę, 22 października. Początek Mszą św. o godz. 9:00. Zakończenie jest planowane na godz. 12:00. Serdecznie zapraszamy.
 14. Męski Różaniec w piątek o godz. 20:30 w kaplicy M.B.Częstochowskiej
 15. Skauci Europy zapraszają na pierwsza zbiórkę w nowym roku formacyjnym w najbliższa sobotę, 15 października o godzinie 10.30. Przed domem katechetycznym. Zapraszają również nowe osoby, które chciałby poznać skautów. Zbiórki odbywają się z podziałem na wiek : wilczki – chłopcy i dziewczęta od 9 do 13 lat, harcerze, chłopcy i dziewczęta od 13 do 17 lat. Czas trwania zbiórki od 10.30 do 14.00.
 16. Duszpasterstwo młodzieży naszej parafii organizuje ośmiodniową autokarowa pielgrzymke do Włoch i Rzymu. W programie wyspy Murano i Burano, Wenecja, Padwa z Bazyliką naszego Patrona, Rzym i Watykan, Werona oraz pobyt nad Jeziorem Garda. Pielgrzymka odbywać się będzie w dniach od 28 kwietnia do 6 maja przyszłego roku. Koszt 2600 zł. i 120 euro. Zapisy trwają do końca października.
 17. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę.
 18. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik  Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik dla dzieci. Dwumiesięcznik Miłujcie się.

Ks. proboszcz Janusz Molewski