Ogłoszenia Duszpasterskie 09.06.2024

X NIEDZIELA  ZWYKŁA

 1. Dzisiaj gościmy alumnów z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Modlimy się o powołania kapłańskie. Po Mszach św. zbiórka ofiar na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.
 2. Spowiedź i próba przed bierzmowaniem w poniedziałek o godz. 19:00 w kościele.
 3. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18:00 w naszym kościele Ks. Bp Zdzisław Fortuniak udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII z naszej parafii, z parafii św. Jakuba w Głuszynie i z parafii św. Augustyna w Czapurach. Prosimy o modlitwę za młodzież i rodziny kandydatów do bierzmowania.
 4. Msza św. i nabożeństwo fatimskie w czwartek o godz. 20:00.Przewodniczyć będzie ks. prob. Przemysław Wieczorek, proboszcz parafii w Krzesinach. Tego dnia Msza św. wieczorna jest o godz. 20:00.
 5. Uroczystość odpustowa naszej parafii w najbliższy piątek, 14 czerwca o godz. 19:00. Mszy św. odpustowej przewodniczyć będzie ks. prof. Janusz Nawrot. Po Mszy św. i procesji zapraszamy na słodką niespodziankę przed kościołem. Prosimy o udział w procesji odpustowej służbę liturgiczną, dziewczynki sypiące kwiaty, sztandary, baldachim i panie ze świecami. Jest to święto naszej wspólnoty stąd zapraszamy wszystkich parafian. Tego dnia w naszej parafii z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Festyn parafialny w najbliższą sobotę, 15 czerwca w godzinach od 17:00 do 20:00. W programie Festynu:
 • konkursy i atrakcje dla dzieci, mnóstwo nagród, konkurs dla rodzin (100 rodzin na stulecie parafii).
 • Konsultacje zdrowotne.
 • Podczas festynu będzie można nabyć nowe i używane zabawki po atrakcyjnej cenie.
 • Osoby, które zakupią symboliczne cegiełki, wezmą udział w losowaniu nagród.
 • W strefie gastronomicznej nie zabraknie kiełbasy z grilla, grochówki, pysznych ciast, lodów, na dzieci czekać będzie popcorn i wata cukrowa.
 • O 19:00 rozpocznie się koncert muzyczny „PINOKIO BROTHERS”.
 • Zakończenie przewidziane na 20:00.

           Osoby chętne do upieczenia ciasta prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

 1. Msza św. wieczorna w sobotę o godz. 16:00.
 2. Spotkanie dla seniorów we wtorek o godz 11:00 w domu katechetycznym. Temat: „Dieta seniora. Na jakie produkty warto zwrócić uwagę?” Wykład p. Katarzyny Menclewicz, dietetyczki.
 3. Pielgrzymka mężczyzn do sanktuarium M.B. w Tulcach w przyszłą niedzielę, 16 czerwca. Msza św. o godz. 12:00. Z parafii wyruszy pielgrzymka rowerowa o godzinie 9.15, motocyklowa o godzinie 10.15. Zachęcamy ojców z synami.
 4. Nabożeństwo do NSPJ w czerwcu w łączności ze Mszą św. o godz. 18:00.
 5. Parafialny autokarowy wyjazd na plenerowe widowisko Orzeł i Krzyż w Murowanej Goślinie w piątek, 21 czerwca o godzinie 20.00, powrót około 24.00. Koszt autokaru i biletu 70 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.
 6. Osoby adorujące w kaplicy wieczystej adoracji zachęcamy do udziału w rekolekcjach prowadzonych przez Misjonarzy Najświętszej Eucharystii w Niepokalanowie od 8 do 11 sierpnia. Bliższe informacje w gablocie. Zapisy u koordynatorów.
 7. Prasa katolicka pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, nowy nr „Trwajcie w Miłości” z artykułem o naszej kaplicy adoracji, Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.
 8. Odeszli do wieczności: 
 • Śp. Grzegorz Grzelak, mieszkał przy ul. Miechowskiej, jego pogrzeb odbył się w sobotę na cmentarzu w Budzisławie Kościelnym.
 • Śp. Stanisław Fąka, mieszkał przy ul. P. Strzeleckiego, jego pogrzeb odbył się we czwartek na naszym cmentarzu.
 • Śp. Krystyna Kryg, mieszkała przy ul. Korczyńskiej, jej pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 13.00 Msza św. i pogrzeb na naszym cmentarzu..

             Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

                                                                                                                                                                      Ks. proboszcz Janusz Molewski